Неділя, 21 Липня, 2024

Парк в Сумах небезпечний для містян

«Казка» жахів у Сумах. Дитячий парк з такою назвою небезпечний для життя і здоров`я дітей. Такого висновку дійшли фахівці після перевірки його. Що з ним не так, та як виправити ситуацію, кореспондент нашого сайту вивчав ситуацію. Більше на сайті sumy-future.com.ua

Дитячи парк – улюблене місце молодих мам 

Анна – молода мама. Дівчина наразі виховує доньку у декретній відпустці. То ж, щодня має гуляти з дитиною щонайменше двічі. Дівчина говорить: багато молодих мам водять гуляти  своїх дітей до дитячого парку, де для малечі є безліч розваг. Анна – сумчанка, роказує: «Я, як мама повинна виводити гуляти дитину на прогулку щонайменше двічі на день. Дитячий парк – це найкращий варіант для нас, тут є гойдалки, пісочниці, машинки, діти з мамами гуляють, є все, чим можна зацікавити дитину на довгий час, щоб він гуляв і не відволікався».

D:\рабочий стол\МістоОнлайн\DSC01736.jpg

Дитячий парк в Сумах небезпечний: висновок фахівців

Втім, дитячий парк «Казка» у Сумах небезпечний для людей. Такий висновок зробили фахівці управління Держпраці у Сумській області. Вони провели перевірку атракціонів та вияснили: багато з них працюють з грубими порушеннями та несуть реальну загрозу для життя і здоров`я дітей. Вікторія Жаловага – речник управління Держпраці на Сумщині, розповідає: «Руйнація будівель веж, вони цегляні, наразі руйнуються, втім доступ до цих веж необмежений, діти піднімаються на балкони, які є напівзруйновані і можуть впасти з висоти, ця будівля має бути огородженою, мають бути проведені ремонтні роботи. Також на території парку є проводка яка натягнута між деревами і в деяких місцях оголена».

Наразі фахівці  управління Держпраці вимагають він підприємців, у яких знайшли порушення, їх ліквідувати, якщо цього не буде зроблено – їм загрожує чималий штраф.

Історія

Дитячий парк «Казка» був відкритий в 1985 році на честь 40-річчя Перемоги. Він знаходиться в центрі міста між річками Псел та Сумкою вздовж проспекту ім. Т.Г. Шевченка. Будівництво парку було генеральною задумкою Михайла Опанасовича Лушпи, над проектом працював архітектор В.М. Ухань. Лушпа залучив до участі в будівництві, дизайну малих і великих архітектурних форм буквально всіх: сумські підприємства, художників, учнів шкіл, студентів. Але основне навантаження лягло на плечі працівників СМНВО ім. М. Фрунзе. Вони будували замки, водойми, на одному з яких, до речі, стояла на якорі міні-модель корабля з усім рухомим і нерухомим такелажем. 

Протягом декількох років «Казка» вважалася одним з найкращих парків подібного типу в СРСР, була гордістю і окрасою міста Суми. Парк часто зображували на радянських листівках. Відкриття парку було справжнім святом. Мешканці міста отримали свою власну міську «Казку» – із старовинними фортецями, дерев’яними підвісними мостами, прозорими озерами, казковими персонажами, втіленими в скульптури.

На жаль, до кінця 1980-х років через відсутність належного фінансування, вандалізму відвідувачів паркове господарство прийшло в занепад. У 2007 році парк збиралися закрити через відсутність належних умов для відпочинку городян. А в 2008 році депутати міськради ухвалили рішення передати майно дитячого парку «Казка» комунальному підприємству «Сумикомунінвест».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.