Понеділок, 29 Квітня, 2024

IT-спільнота для майбутніх геніїв: студія цифрових мистецтв Martian Teapots

Не секрет, що основна «кузня» професійних програмістів та кадрів для сфери IT у Сумах – Сумський державний університет. Більше на sumy-future.com.ua.

Martian Teapots прочиняє двері

Не дивно, що саме при СумДУ, на базі кафедрі економічної кібернетики, працюють спеціалізовані курси для юних програмістів та школярів від 9 до 15 років – студія цифрового мистецтва Martian Teapots («Марсіанські чайники»). Кузня юних розробників та програмістів знаходиться у Конгрес-центрі СумДУ (вул. Покровська 9/1).

Під керівництвом досвідченого викладача та організатора гуртка Іллі Сафронова починаючі розробники створюють свої перші відеоігри та анімацію, писати сценарії для роликів та навіть музику. Всі охочі можуть записатися на безкоштовне пробне заняття. 

Студія працює у чотирьох напрямках: програмування, анімація, відеографія та 3D моделювання.

Його підопічні вчать мови програмування, такі як  Python, JavaScript, Scratch, Lua, вивчають ігровий двигун Unity3D, освоюють 2D анімацію в Adobe Animate, працюють з Adobe Photoshop, Adobe Illustrator та Aseprite, знайомляться з 3D моделюванням і анімацію в Cinema 4D та Blender, редагують відео в Adobe Premiere. У студії можна навчитися працювати з візуальними ефектами й анімованою графікою в програмі After Effects, створювати сценарії і  ролики та туторіали для платформи Youtube, музику в FL Studio та опанувати проєктний менеджмент.

«Марсіанські чайники» регулярно проводять різноманітні конкурси та активності. Наприклад, з 28 лютого по 5 березня 2023 пройшов перший джем AI Game Jam #1: Zombie game, присвячений штучному інтелекту та іграм на тему зомбі. А до різдвяних свят студія присвятила рендер конкурс «Українське Різдво у 3D». До роковин Голодомору в Україні «марсіанські чайники» провели анімаційний конкурс до Всеукраїнської акції “Запали свічку пам’яті”. Конкурс відбувся в рамках Тижня неформальної освіти “Мистецтво жити разом”. 

Великі досягнення юних ентузіастів

Досягнення вихованців студії освітлюють навіть у ЗМІ. Так, троє підлітків Степан Стрижак, Олександр Бобров та Тимур Наумко створили одночасно корисну та цікаву еко-гру Trash is Fun. З її допомогою геймери не тільки «рятують світ», але й вчаться правильно сортувати сміття.

Юні розробники розповідають про суть гри. Так, за задумкою, забруднення довкілля спровокувало глобальне потепління з усіма його негативними наслідками  – розтанули льодовики, в результаті чого в довкілля «вирвався» вірус, що перетворив тварин на мутантів.

 Отже,  Планета забруднена, а люди не реагують належним чином. Тому мутанти-тварини прийняли рішення діяти самотужки – почати сортувати сміття та прибирати Землю, а ще боротися проти зомбі-сміття, яке заважає їм виконувати важливу місію, тому цим антиекологічним монстрам треба дати належну відсіч.

Цікаво, що для створення оригінального саундтреку для гри юні розробники звернулися до професіоналів, а гроші на музику були зібрані спільнокоштом.

Гра розроблена для ПК, а грати в неї можуть одночасно кілька гравців, що повинні пройти всього п’ять рівнів. Trash is Fun розроблена для Windows, є версія й для Linux.

Ще одна цікава розробка – патріотична гра «Russian warship go f@ck yourself» про славнозвісний Зміїний острів. Її автори – вже вищезгадані Степан та Тимур. Сюжет переплітається з попередньою розробкою юних програмістів – грою Trash is Fun.

Тварин – мутанти очищають Планету від сміття, спалюють непотріб та знищують зомбі-солдатів і ворожі кораблі, за що отримують бали. На розробку гри у підлітків пішло 1,5 року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.