Понеділок, 17 Червня, 2024

Радянські монети на залізничному вокзалі в Сумах

Радянські монети досі використовують на залізничному вокзалі у Сумах. Так залізничники працюють багато років, але, виявляється, тим самим порушують закон і наражають себе на кримінальну відповідальність. Вже понад півстоліття там камери схову працюють лише від монет номіналом 15 копійок з гербом СРСР. Деталі цієї історії дізнався журналіст нашого сайту sumy-future.com.ua.

На залізничному вокзалі у Сумах використовують монети епохи СРСР

Назад у минуле. У Сумах на вокзалі досі використовують радянські  монети, яким уже майже 60 років. На залізничному вокзалі у камерах схову досі використовують монети номіналом 15 копійок радянської доби. Про таке заявив сумчанин, який хотів здати туди речі. В’ячеслав – сумчанин, говорить:

«Виявляється, СРСР нікуди не зник. Тому що на залізничному вокзалі гроші періоду радянської доби ще ходять. Це дуже дивний факт такого бути не повинно».

D:\рабочий стол\МістоОнлайн\грудень 2021\9a0548c849edf46177bf20e9e4cd88b8.jpeg

Сумчанин показав наочно як працюють камери схову з радянськими монетами 

Аби впевнитися, що це не розіграш, В’ячеслав розказує, як працюють такі камери схову. В’ячеслав – сумчанин, говорить:

«Закриваю камеру схову, опускаю потім туди монетку з радянським гербом. Після цього механізм спрацьовує і все».

Керівництво вокзалу говорить

До старих камер підходять лише старі монети. Міняти всю систему занадто дорого, а чеканити нові жетони не допомагає, оскільки подібні спроби уже були. Справа в тому, що магніт який стоїть в камерах, розрахований лише на металевий сплав цих монет, і на інші не спрацьовує. Тому сховище неможливо відкрити без старих монет. Після розголосу цієї історії у ЗМІ, керівництво вокзалу прокоментувало ситуацію. Там говорять, що будуть ситуацію виправляти, тому що це б’є по іміджу залізниці. Олена Ситник – начальник Сумської дирекції залізничних перевезень, говорить:

«Будемо робити висновки і виправляти ситуацію, яка склалася. Купимо жетони, або ж будемо їх виготовляти самі, якщо не знайдемо готових, які підійдуть».

Такі дії порушують закон про декомунізацію 

А от юрист Віталій Зацепін запевняє: такі дії керівництва залізничного вокзалу цілком тягнуть на статтю кримінального кодексу за порушення закону про декомунізацію . Віталій Зацепін – правозахисник говорить:

«Монети, які використовувались на залізничному вокзалі, вони заборонені законом України від 2014 року, відповідно, за використання їх є покарання в кримінальному кодексі у вигляді п’яти років позбавлення волі».

Відтак, ми запитали у сумчан, якої вони думки про радянські гроші на залізничному вокзалі. Людмила – пасажирка поїзду, говорить:

«Старі камери  схову працюють хоча б так, але, якщо є можливість, то ситуацію треба звісно виправити. Бо закон є закон і його треба виконувати, подобається він нам, чи не подобається».

Наразі ж, після скарги сумчанина, жетони вилучили з обігу, а для пасажирів розклеїли оголошення про тимчасові технічні негаразди з автоматичними камерами схову. Допоки нових жетонів не знайдуть, на вокзалі працюватиме стаціонарна камера схову.

Крім того, довіряти державним камерам схову не завжди раціонально. Значно краще звернутись за допомогою до професіоналів, які можуть вирішити питання збереження речей з мінімальними проблемами для людини.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.