Четвер, 25 Квітня, 2024

Додаток, який “відкрив” очі незрячим 

Сумщина славиться не лише своїми музеями, театрами чи біатлоністками з Краснопільщини. На Сумщині працюють талановиті програмісти. У 2020 році широкого розголосу у медіа набув мобільний додаток створений спеціально для незрячих людей сум’янином Сергієм Світайлом. Докладніше про застосунок і про історію його створення читайте на sumy-future.com.ua.

Нам потрібна допомога!

Ідея створити помічника з можливістю застосування у міському громадському транспорті належить голові громадської організації “Ініціативи Слобожанщини” Анатолію Сассі.  Він вважає, що такий сервіс дуже допоміг би тотально незрячим людям, яким є пан Анатолій. 

Суть додатка, на його думку, мала б бути в тому, щоб навігація повністю приводила незрячу людину туди куди їй потрібно, проговорюючи усі команди голосом. 

Довівши таким чином людину до зупинки, програма мала б надавати можливість обрати чим їхати, а потім і маршрут з усіх можливих які рухаються через цю зупинку. До слова, додаток став би у пригоді не лише інвалідам по зору, але й приїжджим, які вперше в Сумах і погано орієнтуються у місті. 

Повністю управляється голосом

Сергій Світайло програміст, приватний підприємець. Він має багатий досвід співпраці з громадським транспортом Сум, особливо з комунальним підприємством “Елекроавтотранс”. Сергій виграв сім тендерів у цієї організації на загальну суму більш як 1,6 млн грн, з них майже 700 тис. грн. – на встановлення 161 трекера у тролейбусах і автобусах підприємства, які відстежують рух на мапі міста. 

У своєму додатку програміст відповів на запит пана Анатолія Сасси й створив програму відповідно до потреб незрячих людей. 

Додаток, розроблений Сергієм, має ряд корисних функцій для користувачів. Він дозволяє людям з вадами зору легко орієнтуватися в навколишньому середовищі. 

Річ у тім, що на екран смартфона виведено голосову функцію, що підказує власникові, де саме він перебуває. Далі підключається Google Maps, яка прокладає зручний маршрут до необхідної зупинки, і надає можливість обрати, в голосовому режимі, яким видом транспорту людина хоче скористатись. На вибір — автобусом, тролейбусом чи маршрутним таксі. Дізнавшись де перебуває очікуваний перевізник, відстежує його географічне становище на маршруті тощо. А вже в салоні два рази за 500 і 200 метрів до висадки попереджає людину з вадами зору про прибуття, щоб не пропустити потрібної зупинки.

Як з’ясувалося, це зручно і безпечно не тільки для осіб з вадами зору, а й інших цілком здорових людей. Наприклад, людина може задрімати в салоні й проґавити свою зупинку. Але додаток нагадає, що час готуватися до виходу.

Додаток що веде по місту

Ще однією суттєвою особливістю програми є її навігація та можливість відстеження місцеперебування. Програма надає користувачам інформацію про те де вони знаходяться та що їх оточує в реальному часі, дозволяючи орієнтуватися в навколишньому середовищі з легкістю та впевненістю. Ця функція особливо корисна для людей, які не знайомі з місцевістю та ще й мають труднощі з навігацією через порушення зору. Надаючи точну інформацію про місцеперебування та вказівки, програма допомагає користувачам залишатися в безпеці та бути незалежними.

Відповідні версії цього додатку, з урахуванням індивідуальних особливостей міст, розроблені для Харкова, Полтави, Дніпра. Тривають тестування для Миколаєва, Рівного, Львова, Херсона та Запоріжжя. 

Загалом додаток Сергія Світайла для незрячих пропонує купу можливостей і функціоналу, які можуть значно покращити життя людей із вадами зору. Вона безплатна і є у вільному доступі на Google Play.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.