Субота, 13 Липня, 2024

Успішна кар’єра в ІТ: головна кузня програмістів у Сумах

Факультет електроніки та інформаційних технологій, або ЕлІТ, Сумського державного університету – справжня кузня українських IT-шників відома на всю Україну та за її межами. А починалось все в далеких 70-х. Більше на сайті sumy-future.

З чого все починалось

Відправною точкою у відліку «кузні» перших сумських програмістів став 1974-й рік. Саме в цей час у СумДу з’явилася дисципліна «Обчислювальна техніка». Потім у 1975-му році у виші запрацював перший комп’ютерний клас, через 3 роки –  перший обчислювальний Центр на базі ЕОМ. Вже в 2000-х, а саме у 2003 році, при ВНЗ з’явився Центр комп’ютерних технологій. В цьому ж році при СумДу запрацював музей комп’ютерної техніки.

Один із перших випускників-програмістів Сумського державного університету, «першопроходець» Сергій Петров, згадує , як навчався на кафедрі інформатики, коли вона відкрилася. Тоді викладацький склад вперше розробив курси та програми для студентів-ITшників. У групі було лише 22 учні, з них – дві дівчини.

Саме студенти-«першопроходці» у 2003 році взяли участь у всесвітній олімпіаді АСМ – це був дебют сумських програмістів на світовій арені. А вже у 2008 році ITшники з Сум стали півфіналістами цього змагання міжнародного рівня.

В ногу з часом

На факультеті ЕлІТ викладає понад 150 професійних викладачів, серед яких член-кореспондент НАН України, двадцять професорів і докторів наук, близько 120 доцентів і кандидатів наук.

Тут можна опанувати інформаційні технології, нано- та біотехнології, управління ІТ-проєктами,  програмування, комп’ютерний та web-дизайн, адміністрування баз даних, комп’ютерне моделювання, промислову електроніку, системи автоуправління та інше.

З плином та вимогами часу на факультеті ЕлІТ з’явилися прогресивні напрямки навчання, такі як з 2016 року спеціальність «кібербезпека». 

Вражаючі досягнення

В тому ж році СумДу вперше в Україні запровадив академічні онлайн-курси на платформі «Екзаменаріум». Так, у всіх бажаючих з’явилася можливість здобути освіту від провідного місцевого вишу абсолютно безкоштовно. Примітно, що цю унікальну платформу створили студенти-програмісти ВНЗ.

Крім того, на базі та за підтримки Сумського державного університету проходять кіберспортивні змагання. Місцевий Центр кіберспорту університету неодноразово влаштовував змагання для затятих кіберспортсменів. 

Більше того,  в 2021-му році в Сумах пройшов найчисельніший кіберспортивнмий турнір із Counter-Strike: Global Offensive. У онлайн відборі взяли участь 250 геймерів, а на основний турнір прибули гравці з різних регіонів України. У 2022 році планувалось повторити успіх минулорічних змагань, але плани порушило повномасштабне вторгнення росії в Україну.

До речі, на кафедрі економічної кібернетики СумДу можна здобути навички професійного кіберспортсмена. Саме тут можна опанувати спеціальність «кіберспорт та розробка комп’ютерних ігор» та побудувати успішну кар’єру в ІТ.

На базі цієї кафедри діють спеціалізовані курси для юних ІТшників від 9 до 15 років під назвою Студія цифрового мистецтва Martian Teapots. Заняття проходять у Конгрес-центрі СумДУ, а перший урок – безкоштовний.

Молоді програмісти та майбутні абітурієнти створюють тут свої перші ігри та анімацію, вивчають мови програмування та опановують 3D моделювання, проєктний менеджмент та багато іншого.

До навчання та саморозвитку заохочують також різні активності, наприклад, джеми та конкурси. А учні студії вже гучно заявляють про себе не тільки захоплюючими, але й корисними розробками, які навіть висвітлюють місцеві ЗМІ.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.