Понеділок, 17 Червня, 2024

Історія створення факультету ЕЛіТ

Сьогодні факультет Електроніки та інформаційних технологій (ЕлІТ) є незмінним лідером у Сумському державному університеті. Про те як створювався цей факультет читайте на sumy-future.com.ua.

Від філії до університету

Створення вишу політехнічного типу у Сумах пов’язане з розвитком, на той час, Сумського машинобудівного заводу імені М. В. Фрунзе. Річ у тім, що більшість інженерно-керівних посад займали спеціалісти з середньою спеціальною освітою. Тому в лютому 1948 р. спільним наказом Міністерства вищої освіти й машинобудування були закладені умови для створення Навчально-консультаційного центру (НКП) Московського заочного інституту металообробної промисловості при заводі. Наступним кроком щодо реального створення навчального закладу став такий же наказ по заводу. Він датується 30 липня 1948 року. 

Саме цей наказ став відправною точкою в історії навчального закладу. Очолив НКП В.І. Попов, випускник іншого місцевого вишу, педінституту, фронтовик, заступник начальника відділу кадрів підприємства. У серпні 1948 року розпочався набір на перший курс.

Через 12 років, у 1960 на базі НКП було створено один з факультетів Харківського Українського заочного політехнічного інституту. Пізніше у 1966 Сумський загальнотехнічний факультет реорганізовано у філію Харківського політехнічного інституту (ХПІ). 

Впродовж двох з гаком десятиліть філія накопичувала потенціал, приростала приміщеннями, які або будували або передавали їй, як, наприклад, від ВО “Сумихімпром” і у 1990 році прийшов час стати самостійним вищим навчальним закладом. В ньому планувалось готувати спеціалістів інженерно-технічного спрямування з профільною фундаментальною підготовкою. 

У підсумку Постановою Ради Міністрів УРСР від 8 жовтня 1990 р. на базі Сумської філії ХПІ створено Сумський фізико-технологічний інститут (СФТІ). Не дивлячись на те, що він був “заряджений” на підготовку інженерів у 1992 році тут вже відбувся перший прийом на навчання студентів-медиків.

ЕЛіТ – виклик часу

Хоча факультет інформаційних технологій Сумського державного університету відносно молодий, він був створений у відповідь на висхідний попит на фахівців у сфері інформаційних технологій. 

Сьогодні цей факультет один із найпотужніших у СумДУ. Вже протягом декількох років поспіль саме ЕлІТ незмінно посідає перше місце серед факультетів у внутрішньому рейтингу вишу. 

На факультеті працює близько 150 викладачів, серед яких один член кореспондент Національної академії наук України, 20 професорів та докторів наук, понад 120 доцентів та кандидатів наук.

Для своїх студентів, нинішніх і майбутніх, тут пропонують отримати знання у галузі сучасних інформаційних технологій, нано- та біотехнологій. Тут вас навчать управлінню ІТ-проєктами,  програмуванню, комп’ютерному та web-дизайну. Крім того, на ЕЛіТ ви освоїте адміністрування баз даних, комп’ютерне моделювання. Отримаєте знання у сферах промислової електроніки, систем автоматичного управління, електроенергетики та прикладної математики. 

Сучасність з прицілом на майбутнє

Факультет інформаційних технологій Сумського державного університету за ці роки зазнав значного розширення та зростання. Одним зі способів цього зростання є запровадження нових програм і курсів. Наприклад, з 2016 року на факультеті існує спеціальність «кібербезпека», яка залучила велику кількість студентів, зацікавлених у цій галузі. 

Крім того, тут пропонують низку програм і навчальних планів у сфері інформаційних технологій, як, наприклад, освітню програму «Інтелектуальні технології та прийняття рішень в менеджменті».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.