Вівторок, 7 Травня, 2024

“Місія нового світу” в Амстердамі

Іван Радько, молодий хлопець із села Стецьківка, що займається програмуванням, переміг у міжнародному конкурсі “KidIT Global Games Prize” на кращу комп’ютерну гру, яку розробили діти. Євгену Радьку було дванадцять років, він виборов перше місце у своїй віковій категорії. Конкурс відбувався до повномасштабного вторгнення, в Амстердамі, що в Нідерландах. Про те, як далась перемога Івану читайте на sumy-future.com.ua.

Хто ви такі KidIT?

Організатором конкурсу є компанія KidIT. Це міжнародна ІТ компанія, що має філіали у багатьох країнах світу. В цій компанії навчають ІТ, причому навчають дітей. KidIT перші в Україні почали працювати з дітьми від п’яти років. Слід зауважити, що мова не йде про технічне володіння тими чи іншими навичками, чи програмами. На заняттях діти навчаються використовувати гаджети для самовираження свідомо й головне, перебуваючи у безпеці. Адже тут їм докладно пояснять які сайти є безпечними, а які ні, які дані можна публікувати, а які не бажано, а то й взагалі зась. Тут навчають захищати свої персональні дані, перед тим пояснивши що ж воно таке. Як протистояти булінгу у мережі, що і як правильно робити у такій ситуації. Тут пояснюють й показують як швидко й оперативно знайти потрібну інформацію. 

Тобто у KidIT закладаються початкові, базові навички які допоможуть дітям у майбутньому стати успішним спеціалістом ІТ-галузі. Ці навички відомі усім: креатив, комунікація, критичне мислення й командна робота.

Конкурси для всіх

До слова, про командну роботу, тут у групах навчаються по 6-8 дітей, з якими працюють два наставники. Наставники це прогресивні молоді люди, які досконало володіють матеріалом, адже самі є програмістами.

Але найголовніше те, що саме ця компанія перша у світі ввела дитячу номінацію у міжнародному конкурсі розробників ігор. А тепер не важко уявити картину, коли на такому ІТ-сейшені до дитини підходить представник, скажімо компані Google й говорить, що хлопець класно виконав свою роботу. 

Але до Євгена Радько представник Google не зміг би підійти навіть якби захотів. Річ у тім, що з шести робіт які були представлені на конкурсі від Сумщини, це єдина яку не зміг презентувати її автор. На жаль, Євген не зміг поїхати в столицю Нідерландів Амстердам. Так склалося.

Беззаперечна перемога

Зате Євген Радько єдиний із сум’ян хто зміг перемогти. Більш того, судді конкурсу визнали його переможцем ще до того, як запросили в Амстердам. Сам Женя вважає, що головне у цій справі, це розуміти логіку процесів. Якщо це розуміння є, то немає ніяких проблем, якщо немає, то теж ніяких проблем, треба просто трішки позайматись і все буде. Також розповідає, що треба “дружити” з математикою, яка ще і як стане у пригоді. Наприклад, як розмістити героїв гри на сцені не знаючи координат? Ну і звичайно ніяк не обійтись без знань англійської мови, адже проєкт його гри зроблено англійською. 

Євген почав гратися в ігри десь років із восьми, а вже в одинадцять вивчав програмування візуальними мовами, навчаючись в одній із сумських ІТ-шкіл. Він був здібним учнем, у нього все добре виходило. Хлопець старався все робити й розбиратись у всьому хоч і самостійно, але досконально. Пізніше він почав вивчати веброзробку.

Стосовно самої гри, то Євген написав її всього за два тижні. Називалась вона “Місія нового світу” й мала відповідати головній тематиці конкурсу, а саме “Я змінюю світ на краще”. У грі хлопця цим займається простий собака, який повертається з майбутнього, щоб змінити землю на краще. Його очікує чимало випробувань і пригод, він має вимкнути бомбу, посадити дерева й виконати ще безліч завдань, щоб зберегти навколишній світ. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.