Понеділок, 17 Червня, 2024

Так звучить рідний край: мистецтво, яким співає Сумщина

Наша естрада на всі роки існування держави створила чимало талановитих та відомих виконавців. А все ж, кожен день пошуку видає все нові перлини. Зараз попит на україномовний контент значно виріс, наша культура проходить через нову віху відродження. Тим не менш, досі залишилися деякі гурти та виконавці, що знаходяться поза прицілом мас та не отримують достатньо уваги.

У цьому матеріалі, на сайті sumy-future, ми зібрали декілька сумських гуртів та тепер готові дещо розповісти про них. Дехто з них почав творити відносно нещодавно, а дехто вже є справжнім ветераном сцени. Відомі та чомусь забуті – кожен з цих гуртів колись починав творити саме у нашому місті. То давайте ж дізнаємося, як звучить наш рідний край.

DK Dance

Один із найдавніших гуртів у даному переліку. Був заснований 2006 року у нашому рідному місті. За увесь час свого існування встиг поділити сцену з «ТІК», «Мотороллою», та «ВВ». За стилем це саме той старий український рок 90-тих років. У 2010 році гурт випустив найвідомішу свою пісню «Ми змінимо світ». Вона навіть набула другої хвилі популярності під час подій Євромайдану. І хоча багато хто, певно, не знав, що ця композиція належить саме їм, але хлопці впевнено заявили, що вони «молодь України, її шалені діти».

DK Dance – «Ми змінимо світ»

The Elephants

Ці хлопці стали відомі по всій Україні. Безперечно, їх можна назвати справжнім обличчям інді-року Сумщини. Дует утворився в 2014 році, а славу свою почав здобувати на фестивалях «Джаз Коктебель» та «Гогольфест». Пізніше до гурту додалося ще людей та дует перетворився на квартет. Свій стиль вони підрівняли до, без перебільшення, світових стандартів музики.

Надихаючись Bon Iver і замріяні Foster the People, музиканти створили розмірений, дещо меланхолійний, англомовний інді-фолк, який з часом обріс легкою аурою софт-року. наразі у груту є три альбоми: два повноцінні (Colors (2016) та The Shades (2019)) і один міні-альбом (Before The Shades (2017)). Пропонуємо вам ознайомитися з парою маловідомих пісень виконавців.

The Elephants

Lost Message

Можливо, справжні фанати фестивалю «СхідРок» впізнають цей талановитий гурт, оскільки вони неодноразово виступали на цьому фестивалі. Датою свого існування вони призначають 2011 рік. Важко обмежити виконавців одним стилем, оскільки на увесь час діяльності вони експериментували з жанрами настільки, що до їх доробку можна занести треки жанрів альтернативний рок, репкор, нью-метал та навіть панк-рок. Так, хлопців можна визнати справжніми неформалами нашої естради, хоча у них є і м’якіші за звучанням композиції.

Тим не менш, на початку 2019 року гурт підписав контракт з лейблом Moon Records, котрі також співпрацюють з Джамалою, «Океаном Ельзи», «ТНМК» та багатьма іншими відомими виконавцями.  А 1 квітня 2022 року гурт випустив пісню «Горизонт», присвячену подіям війни. Так що, якщо вам до душі метал та важке звучання, то цей гурт саме для вас.

Lost Message

Аритмія

Ось кого по-справжньому оминули увагою, так це цих виконавців. Гурт було утворено ще аж у далекому 2007 році. Відповідно, виходячи з тодішніх тенденцій, про жанр, у якому виступали музиканти, здогадатися не важко. Наразі про гурт нічого не чутно, остання активність спостерігалась у 2014 році. Але менше з тим, ми впевнені, що їх творчість варта вашої уваги. Якщо ви хочете поринути у ностальгію за старими часами, то ласкаво просимо до прослуховування. І, хоча у хлопців не залишилось каналів у соціальних мережах, їх записи все ще можна знайти на різних музичних платформах.

Аритмія

Хамерман Знищує Віруси

Ну і наостанок, справжні старожили музичного простору України. Аби трохи розбавити цей рок-лист, давайте звернемося до драм-н-бейсу, техно-панку. Хоча, певно, цього буде замало, щоб охарактеризувати творчість даного гурту. Вони встигли намішати у своїх композиціях поп, хіп-хоп, симфорок, панк, джаз, фолк, диско, шансон та навіть оперний вокал. Все це, у поєднанні з саркастичними текстами пісень, створює просто унікальний контент. Та і не дивно, оскільки свою діяльність вони починали аж у 1996 році і ведуть її до цих пір.

Їх творчість просякнута іронією, послуговується великою кількістю суржику та лайки і завжди говорить про злободенні теми. Навіть їх виступи просякнуті ексцентричністю, оскільки імпровізація та концептуалізм – це їх рідна стихія. Наразі чоловіки ведуть блог на платформі «YouTube», куди викладають шматочки свого божевілля, стендапи та діляться думками з приводу актуальних новин. Даний гурт – зразковий приклад психоделіки, з яким кожному вартувало ознайомитися, хоча б для того, щоб розширити свій кругозір.

Хамерман Знищує Віруси

Отже, це був останній представник нашого списку. Кожен з них – по-своєму унікальний, цікавий та вартий уваги суб’єкт творчості. Так, всі ці люди представляють собою наше місто, творять меланхолійно чи шалено, весело чи сумно, голосно чи ледь чутно. І не важливо поглинув час їх доробки чи увіковічив, адже будь-який з цих виконавців здатен скорити, якщо і не велику сцену, то хоча б серця українців. Коли б ви хотіли чимось освіжити свій плейлист, то нині у вас є можливість додати до нього виконавців з рідного краю. Обирайте тих, хто припав вам до смаку, та насолоджуйтеся безмежною творчістю наших щирих та чудових людей.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.