Неділя, 6 Жовтня, 2024

Занедбана архітектурна спадщина Сум

У Сумах є «будинок привидів» – будівля початку 20-го сторіччя, яка знаходиться у занедбаному стані і належить наразі невідомо кому. Її власника міська влада роками не може знайти. Як і більшість зруйнованих будівель центральної частини міста. Детальніше провулки не туристичних Сум вивчав журналіст нашого сайту sumy-future.

«Будинок з привидами»

D:\рабочий стол\МістоОнлайн\2021\unnamed.jpg

У дворі п’ятиповерхового житлового будинку Соборна 42 знаходиться цікава історична будівля якій понад 100 років. Це так званий «будинок привидів». Прозвали його так за те, що ніби – то в ньому водились примари. Цей двоповерховий будинок у стилі бароко наразі перебуває у вкрай занедбаному і у напівзруйнованому стані. Відомо, що на початку двадцятого сторіччя цей дім належав найбагатшому і найвпливовішому купцю міста Йосипу Альтшулеру. До дев’яностих років минулого століття у цьому будинку ще мешкали люди. Але, якщо самі центральні вулиці міста і їх інфраструктура знаходяться у належному стані, то варто лише пірнути у провулки і перед очима постає жахлива картина. Більшість споруд у дворах між вулицями Соборна перебуває у дуже жахливому стані. Старі будинки, кожен з яких зі своєю яскравою та не дуже історією наразі зруйновані або ж напівзруйновані і слугують помешканнями хіба що для безпритульних. То ж, міська влада розшукує власників цих споруд, які перетворили центральну частину міста на справжню руїну. Олександр Лисенко – міський голова Сум, говорить:

«Нам треба дуже серйозно розібратися з центральною частиною міста. Хто власники цих старовинних будівель? У кожної з них є власник, але ми їх не можемо знайти, аби змусити привести ці будівлі до ладу. Потрібно нам думати, як це все вирішити, може навіть ми як міська влада повинні викупити ці будівлі. Але перш за все треба знайти, кому вони належать, звісно».

Руїни центру міста 

А поки влада думає, що робити з такими «прикрасами», сумчани ставляться до всіх цих пейзажів цілком однозначно негативно. Всі, хто проживає в цій частині міста, впевнені, що такий стан речей лише псує обличчя міста. Людмила Петрівна – мешкає в історичному центрі міста, говорить:

«Я тут прожила все життя, але такого жахіття як зараз, мабуть не було навіть після війни: все розвалене, купа бомжів живе тут, навіть гидко на цю картину дивитися. Про який туристичний потенціал міста може йти мова…».

Олег Григорович – мешкає в історичному центрі Сум, говорить:

«Ви знаєте, мені навіть соромно говорити, де я живу та запрошувати у гості друзів, бо вони приходять сюди і в них очі округлюються від цієї картини. Після цього наші розмови йдуть лише про те, яке тут все занедбане і яка розруха. А мені від цього хочеться плакати! Бо я пам’ятаю місто і історичний центр зовсім іншим, коли владі було не байдуже як виглядає її обличчя».

Втім, більшість цих будівель були приватизовані ще у дев’яностих роках минулого сторіччя різними людьми. Одні вже емігрували з країни назавжди, інші живуть тут і ведуть бізнес в Сумах.То ж, наразі міська влада як-то у програмі «Чекай на мене», їх розшукує.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.