Субота, 27 Квітня, 2024

Сумський кіберспорт: як та де гартують кращих з кращих

Суми можна сміливо назвати одним з українських міст-лідерів з кіберспорту. Чому, читайте в нашому матеріалі. Більше на сайті sumy-future.

Сходинками історії 

Перший у світі турнір з кіберспорту відбувся в далекому 1972-му році в Америці, і проходив між учнями Стенфордського університету. На той час у змаганнях  взяли участь двадцять чотири студенти.  Приз, за який вони змагалися, сміливо можна назвати символічним – підписка на культовий журнал “Rolling Stone”. 

З часом з локальних змагань кіберспорт перетворився на видовищну подію куди більших масштабів.

Новітня  історія  змагань для геймерів починається в 1997-му році – тоді стрімкої популярності набули онлайн-шутери. Цей факт наштовхнув Єйнджела Муньєса з США перетворити процес гри у видовище, за яким спостерігатимуть гравці.

Так, в липні 1997-го року він створив «Кіберспортивну професійну лігу». Першою грою став популярний шутер Quake, а пізніше відбулися змагання і з інших ігор. Новий формат набував стрімкої популярності, до організаторів почали приєднуватися імениті спонсори та рекламодавці. Сьогодні організацією змагань з кіберспорту займаються різні організації, які проводять спортивні зустрічі світового рівня.

Призові фонди таких спортивних подій вражають. Інколи їх розміри сягають сотень тисяч доларів США. Наприклад, у 2019 році переможцям змагань з Dota 2 The International виплатили сумарно три млн. доларів!

В Україні кіберспорт почав набувати популярності у 2000-их. В той час з’явилися  перші кіберспортивні організації, стартували локальні турніри з призами. Зазвичай вони проходили в Інтернет-кафе, що користувалися не аби яким попитом у геймерів.  

Поява у 2010-му році культової гри Counter Strike: Global Offensive зробила справжню революцію та прорив у становленні та популяризації кіберспорту на світовому рівні. 

Україна не стала винятком. Вже через 10 років, у 2020 році кіберспорт офіційно визнали в нашій країні. 

Сумські кіберспортивні досягнення

Перші кроки у Сумах кіберспорт «зробив» у  2007-му році. Це час збігся з тотальним захопленням у всьому світі шутером Counter-Strike 1.6. Тоді це був рух студентського ректорату відомого в Сумах і за його межами університету СумДУ – «кузні» програмістів. Організаторами виступали самі студенти. Саме вони запровадили локальні турніри, до яких залучали молодих геймерів.

Потім сумські кіберспортсмени «перекочували» до комп’ютерних клубів, і саме ці заклади перейняли естафету організації змагань.

З часом організацією турнірів став займатися СумДу, а саме – Центру кіберспорту університету. У 2021 році тут відбувся найчисельніший турнір із Counter-Strike: Global Offensive. Тоді в онлайн відборі взяли участь 250 кіберспортсменів, а на основну стадію прибули геймери  з різних куточків України.

 Саме це змагання стало відправною точкою нового відліку розвитку кіберспорту у місті.

Організація подія була на найвищому рівні – такий масштаб змагань був хіба що у столиці, але не в регіонах. Тоді були витримані всі стандарти кіберспортивних змагань: окремі кімнати для гравців і глядачів, онлайн й офлайн трансляції, а самі матчі озвучували коментатори-стрімери. 

Швидку ходу розвитку кіберспорту зупинило повномасштабне вторгнення росії в Україну, але місто, як і вся країна, не здається, й попереду ще багато перемог.

Професіоналізм понад усе

Для тих, хто хоче професійно опанувати кіберспорт, у СумДу є окрема спеціальність. На кафедрі економічної кібернетики готують справжніх асів.

 Бажаючі можуть опанувати спеціальність «інженерія програмного забезпечення: кіберспорт та розробка комп’ютерних ігор». То ж майбутні абітурієнти легко зможуть перетворити захопленнякомп’ютерними іграми на успішну кар’єру в ІТ.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.