Четвер, 9 Травня, 2024

Кіберплани які порушила справжня війна

Перший турнір з кіберспорту був проведений у 1972 році в Сполучених Штатах Америки, між студентами Стенфордського університету. Тоді участь у змаганнях взяли 24 учасники, а головний приз був підписка на журнал “Rolling Stone”. що змінилося з того часу, та як йдуть справи з кіберспортом у Сумах читайте на sumy-future.com.ua.

Не забавка, а спорт

На початку 2000-их, коли Інтернет став більш доступним й швидким, отримав свій поштовх і спонукання до дії й кіберспорт. В деяких країнах почали створюватись окремі ліги, змагання проходили все частіше, деякі стали регулярними. Особливою популярністю користувались турніри з Counter-Strike та Quake. 

Особливо цей вид спорту був популярний в південній Кореї. наприкінці 2000-их років, Інтернет-кафе у цій країні били всі рекорди по відвідуваності. Молодь, а саме студенти й школярі, буквально ночували там. Недарма саме Південна Корея визнала кіберігри окремим видом спорту, підкріпивши це визнання законодавчо. 

Саме в ті часи розпочались міжнародні змагання. Відбувся Міжнародний турнір у Парижі у 2003 році, він називався Всесвітній кіберспортивний кубок. особливістю турніру було те, що його помітили й залучились до організації всесвітньо відомі технологічні компанії, зокрема “Intel”. Це був колосальний успіх і визнання.

В Україні як скрізь

Якщо говорити про український кіберспорт й кіберспортсменів, то він мало чим відрізнявся від світового чи європейського. Все розпочиналось в Інтернет-кафе, практично в підвалах, на старих, затяганих комп’ютерах. 

На початку 2000-их ситуацію дає крен в бік покращення, з’являються перші кіберспортивні організації, організовуються, зазвичай локальні, турніри. Спортсмени починають грати за певні призи. Наприклад, у якості призу за перемогу часто вручали “модні” мишки, клавіатури чи навушники. також у якості призу міг бути певний сертифікат, на безоплатну гру у тому чи іншому Інтернет-кафе, щоб гравець міг відточувати свою майстерність. 

У 2010 році побачила світ славнозвісна й неймовірно популярна дотепер Counter Strike: Global Offensive. Ця гра збирає чи не найбільшу аудиторію й дехто вважає, що саме поява цієї гри вплинула на розвиток кіберспорту в Україні, давши йому поштовх для розвитку. 

У 2020 році кіберспорт був офіційно визнаний в Україні. Але навіть до того, українські спортсмени досягали значних успіхів на міжнародній арені. Український бізнес дедалі частіше звертає увагу на кіберспортивні змагання і долучається до них.

Сумські кіберреалії

У Сумах кіберспорт почав свою ходу десь приблизно з 2007 року. Тоді був в моді Counter-Strike 1.6. Це був рух студентського ректорату СумДУ. Студенти-геймери самі організовували локальні турніри, залучаючи молодь. 

Пізніше все це перейшло до комп’ютерних клубів. Тепер вже ці організації брались за організацію змагань, щоб бути відомими, відвідуваними й знаними. 

Напередодні повномасштабного вторгнення у сумах відбувся великий турнір Counter-Strike: Global Offensive. Про масштаб змагань говорить той факт, що у відборі взяли участь 250 учасників. А на основну стадію змагань у суми приїжджали гравці з різних областей України. турнір пройшов на високому рівні й став початком нового етапу розвитку кіберспорту у Сумах. 

Під час змагань була окрема кімната для гравців, окрема для глядачів, були онлайн й офлайн трансляції, були коментатори матчів. Так ведеться, що у регіональних трансляціях лише іноді стрімлять фінали, та й то якщо є “круті” спонсори. Але в Сумах озвучили всі офлайни. Таке роблять хіба що в столиці, але не в регіонах. Перспективи були дуже повні сподівань, але почалося повномасштабне вторгнення. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.