Субота, 27 Квітня, 2024

Моніторинг зустрічей депутатів Сумської міської ради з громадянами міста

Нещодавно в Сумах були оприлюднені підсумки моніторингу, який відбувся в межах кампанії «Атестація депутатів місцевих рад». Мова в ньому йшла про те, як під час війни депутати Сумської ради приймають своїх виборців. Експерти, які проводили моніторинг, аналізували графіки за яким працювали народні обранці, адреси де відбувались ці зустрічі, тобто приймалень, актуальність вказаних контактів тощо. Про те, як працюють деякі народні обранці в стінах Верховної ради можна дізнатись за посиланням: https://presman.com.ua/gospitalnye-okr

Хто моніторив?

Стосовно Сумських обранців, то як з’ясували активісти, деякі депутати домовлялися з виборцями персонально. За законом України «Про звернення громадян», у тому числі й місцеві посадовці мають ініціювати особисте приймання мешканців міста. Більш того звіти про такі зустрічі мають публікувати на сайті Сумської міської ради.

Активісти, до складу яких цього разу увійшли представники ГО «Сумська платформа реформ», ГО «Місто розумних», разом із небайдужими студентами Сумських вишів, які є учасниками «Молодь у місцевому врядуванні», проаналізували роботу 37 депутатів місцевої міської ради. Усього в Сумській міській раді 42 депутати, але п’ятеро з них, на момент моніторингу служили в лавах ЗСУ, тому їх не перевіряли.

Як з’ясувалось 27 обранців спілкуються із виборцями в приймальнях або онлайн. Ще десять обранців, взагалі не спілкуються з громадянами з тої чи іншої причини. Згідно з дослідженнями такі обранці, як Ірина Купрейчик, Юрій Перепека й Олександр Соколов уже два роки знаходяться за межами України. А з Дмитром Васюніним, Вікторією Гробовою, Олександром Джарішнеловим, Віталієм Жиленком, Юрієм Жиленком, Артемом Кобзарем та Ігорем Перепекою поспілкуватись не було можливості.

Чи потрібна депутатам громадська приймальня

До того ж вдалось з’ясувати, що адреса приймання, зазначена на сайті міськради, не відповідає фактичній у 21 депутата, час — у 27, номер телефону — в 14. При тому, 26 народних обранців воліють спілкуватися з громадянами онлайн. Тобто за допомогою телефону, месенджерів чи соцмереж. Один із депутатів проводить приймання на робочому місці. При цьому кожен обранець воліє приймати громадян особисто, бо під час воєнного стану їхні помічники майже не залучені.

11 обранців домовилися зустрітися і поговорити з громадянами з кожним окремо, не задіюючи депутатську приймальню, яка зазначена на офіційному сайті. Ще 15 депутатів, хоч і роблять так само, та іноді запрошують громадян до приймальні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.