Понеділок, 17 Червня, 2024

Як у Сумах відкривали всесвітньовідомий фастфуд

Легендарний й знаний у всіх закутках земного шару ресторан МакДональдз “зайшов” в Україну наприкінці 90-их років. Перший заклад, як і має бути, відкрився у столиці України Києві. Ця подія відбулась у 1997 році. Двома роками пізніше, 1999 році, МакДональдз відкрився у Сумах. Про те як відкривали ресторан у місті над Пслом та про особливості його життєдіяльності у Сумах читайте на sumy-future.com.ua.

Історія закладу швидкого харчування

Найперший ресторан МакДональдз був відкритий у далекому 1940 році. Зробили це два брати Макдональди, Морісон й Річард,  в місті Сан-Бернардіно. Суть плану братів була досить простою: їжа в їхньому ресторані готується дуже швидко, тут не обов’язково сидіти, поїсти можна просто на вулиці або у своїй машині. І ця концепція, що називається, “зайшла американцям, ресторан став процвітати.

У 1950 році, ще один придумкуватий американець Рей Крок викупив права на ресторан й зробив його франшизою. після цього аналогічні ресторани почали відкриватись по всій Америці, а через деякий час, досить незначний, по всьому світові. Станом на сьогодні МакДональдз це імперія з мільярдними активами, більш як сотнею тисяч працівників по всьому світу й тисячами закладів по всьому світу. 

Найвідоміша страва з МакДональдз це гамбургер  “Бігмак”. 

Не дивлячись на певні недоліки цього ресторану, наприклад, досить скромне меню, він процвітає. А все тому, що основною ідею закладу при створенні була ідея – швидке обслуговування, й ця ідея працює. Те саме можна сказати про єдині стандарти, які теж працюють.  

МакДональдз в Україні

В Україну мережа МакДональдз прийшла в кінці 90-х років. Перший ресторан був відкритий у самому центрі Києва, біля метро “Лук’янівка”. Все відбулось у 1997 році. На саме відкриття та впродовж наступних кількох днів тут було дуже багато людей. Але вже незабаром було відкрито такі ж ресторани у Дніпрі та Харкові.

А у 1999 році, що називається понеслось: Кривий Ріг, потім в Одесі, потім Львів, Запоріжжя, Черкаси, Чернігів, Донецьк, Ялта, Севастополь і звичайно наші рідні Суми. Слідом за обласними центрами МакДональдз отримали менші за статусом міста. Так, наприклад ресторан бистрого харчування з’явився у  Борисполі, Бучі, Броварах, Білій Церкві, Кременчуці тощо. 

До слова Україна стала 102-ю країною світу в якій був відкритий МакДональдз.

Сумський Мак з клоуном на даху

У Сумах МакДональдз був відкритий у вересні 1999 року. Ресторан з’явився у самому центрі міста, на місці де був розташований ряд торговельних кіосків. Вони були зруйновані, місце обгородили парканом і почалось будівництво. Ще на тій стадії будівництва, коли до його закінчення часу в рази більше, ніж минуло від початку, по місту почали роздавати постери з запрошенням на роботу у МакДональдз. 

В день відкриття ресторан блищав як нова копійка, адже всі хто був причетним до цього дійства хотів вразити місцеву публіку. В основному тут працювали студенти СумДУ й Банківської академії, яка на той час була самостійним вишем. На допомогу сумським колегам приїхали співробітники МакДональдзу з Харкова, який працював вже два з лишнім роки. 

В день відкриття людей у ресторані було дуже багато. Всі хотіли подивитись на чудасії західного громадського харчування. Ну і звичайно скуштувати витвори американської кухні. До слова, у Сумському МакДональдзі спочатку для приготування їжі використовували імпортні продукти, які привозили з-за кордону. З 2000 року ресторан почав використовувати продукти від вітчизняного виробника. 

На зорі своєї діяльності біля ресторану стояв великий макет клоуна  Роналда Макдональда. А раз на три місяці приїздив живий клоун, який розважав малечу. 24 лютого 2022 року МакДональдз у Сумах був закритий, як і по всій Україні у зв’язку з широкомасштабним вторгненням росії.   

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.