Вівторок, 27 Лютого, 2024

Територіальна оборона на Сумщині готується до навчань

Тероборона Сумщини готується до військових навчань.Майбутні бійці батальйонів і контрактники проходять медичну комісію. У разі мобілізації вони стануть першими, кого відправлять на фронт. Кого ж відбиратимуть? Журналіст нашого сайту sumy-future розкаже.

Хто йде у тероборону

Роман Лемешко працює верстатником на одному з сумських заводів. У чоловіка є дружина та двоє маленьких дітей. Він- єдиний годувальник в сім`ї. На фронт наразі не поспішає. Та за плечима вже має бойовий досвід – учасник АТО. То ж, в разі чого- буде одним з перших, кого торкнеться мобілізація. Роман Лемешко – військовозобов’язаний, говорить: «Служив у Сумському 27-му артполку на контракті. Кор.: – В який період? – У 2014 році. Кор.: — Яка спеціальність була? – Водій БТР».

D:\рабочий стол\МістоОнлайн\грудень 2021\4366-800x533.jpg.crdownload

Олег Обуховський армійського досвіду немає. Працює диспетчером у торговельній мережі.У чоловіка також є родина. До того ж, вимушений доглядати за старенькою матір’ю. Як вона буде без нього у випадку, якщо потрапить на фронт- навіть не уявляє. Олег Обуховський – військовозобов’язаний, говорить: «Отримав виклик зі служби персоналу: пройти медкомісію на подальші збори. Кор.: – Ви військову службу проходили? – Строкову – ні. Комісію вже проходив неодноразово, а на зборах ще не був. Кор.: — Чому хочете навчитись? – Вийшов закон, будемо навчатися, може знадобитись».

Що буде у разі військових дій

У разі військових дій бійці батальйонів будуть першими у рядах мобілізованих на фронт. Ті, кому пощастить залишитись вдома:  охоронятимуть стратегічні об’єкти, чергуватимуть на блокпостах: допомагатимуть правоохоронцям перевіряти транспорт і документи громадян, які рухатимуться між населеними пунктами. На час навчань за тероборонівцями зберігається зарплата та місце на основній роботі. Роман Галасюк – заступник військового комісара міського центру комплектування, говорить: «Згідно закону за учасниками тероборони має зберігатися робоче місце і заробітна плата в повному обсязі. Ми допомагаємо бійцям відстоювати свої права у разі їх порушення. На період зборів вони будуть жити, я всіх деталей не можу розповісти, не в наметах, нормальні будуть умови проживання. Комунальні послуги всі будуть надаватися: вода гаряча, холодна, помитись, харчування триразове, спальні приміщення. Заняття, згідно зі складеним графіком: вогнева, інженерна, тактична, підготовка, підготовка з розвідки».

Нещодавно Міноборони України повідомило, що Росія готує провокації та розширює військову присутність на окупованій території Донбасу. Того ж дня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що РФ перекидає війська до кордонів, оскільки по периметру «підвищена активність військ НАТО».

Учасники навчальних зборів виконували практичне завдання – імітацію захоплення адміністративної будівлі. Для цього обрали адміністративну будівлю, де розташовуються Сумська облдержадміністрація, Сумська обласна рада та Сумська міська рада.

Командувач сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що окрім Сумщини, такі навчання проходять і в інших прикордонних областях − Харківській та Чернігівській.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.