Понеділок, 17 Червня, 2024

В Сумах виріс тариф на вивіз сміття

Тариф росте, а якість послуг ні. У Сумах підняли ціни на вивіз сміття. За таке рішення одноголосно проголосували члени виконавчого комітету. Чи обґрунтовані нові ціни та що про таку політику думають містяни, журналіст нашого сайту вивчав ситуацію. Більше на сайті sumy-future.com.ua.

У Сумах підняли тарифи на вивіз сміття 

З порушеннями і таємно від громадськості. Так у Сумах підняли тариф на вивіз сміття, говорить громадський активіст Олексій Балагуровський.Чоловік наголошує: навіть проект рішення про збільшення тарифу опублікували у короткі строки і з порушенням. Олексій Балагуровський – сумчанин, говорить: «Тариф підняли з порушеннями. Навіть проект рішення був опублікований з порушеннями. С громадськістю, звісно, навіть ніхто не обговорював це питання».

D:\рабочий стол\МістоОнлайн\2021\IMG-20200615-WA0004-980x735.jpg

Олексій Балагуровський наголошує: сміттєві компанії в Сумах не виконують свої зобов’язання. Проблема в місті існує вже не перший рік. Олексій Балагуровський – сумчанин, говорить: «Проблема зі сміттям в місті в нас піднімається далеко не перший рік. Погане відношення у влади до вивозу сміття, багато де на майданчиках не вистачає контейнерів. У нас сміттєвими діють лише по одному принципу: є проблема, значить треба піднімати тариф».

Сміттєві компанії кажуть, що без збільшення тарифу не зможуть працювати далі 

Самі ж сміттєвики бідкаються:працюють у збитки. Мовляв, якщо не збільшити тариф, не зможуть далі виконувати свої обов`язки. Анатолій Маковський – засновник ТОА «А-Муссон», говорить: «Ми за п’ять років жодного разу не виходили в плюс, у нас по звітам в податкову ми рік закінчили з мінусом півмільйона, минулий мінус – два мільйони, а якщо ми сюди додамо збитки по спаленим контейнерам за п’ять років, а це два з половиною мільйони. А тариф не росте і не піднімається зовсім».

Міська влада майже вдвічі збільшила тариф на вивіз сміття 

Міська влада таки підтримала сміттєві компанії і рішенням виконавчого комітету одноголосно підняла тариф для сумчан майже вдвічі. Віктор Павленко – в. о. директора департаменту інфраструктури Сум, говорить: «На одну людину було 19,54 грн , стало захоронення 31,57 грн, для приватного сектору 20,32 грн».

Самі ж містяни від такого рішення не в захваті. Говорять: ціни ростуть, а якість послуг вкрай погана. Людмила Федорівна – пенсіонерка, жаліється: «Якби ж вони працювали нормально, то хай навіть піднімають, але ж вони дуже погано працюють, за що ми повинні платити більше?»

Виконавчий комітет встановив тариф ТОВ «Сервісресурс» та ТОВ «А-Муссон» на послугу з поводження з побутовими відходами, що утворюються на території міста. Відповідне рішення члени виконавчого комітету ухвалили з огляду на зміни у чинному законодавстві, які відбулися 1 травня поточного року. Мова йде про Закон України «Про житлово-комунальні послуги», яким введено послугу з поводження з побутовими відходами. Відтепер сумчани сплачуватимуть перевізникам сміття за єдину послугу, яка включає в себе: збір, перевезення, захоронення та утилізацію побутових відходів.

Відтак, сумчани відчули на собі не лише збільшення цін на вивіз сміття. Нещодавно влада міста підвищила тарифи також на опалення і на гарячу воду.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.