Четвер, 23 Травня, 2024

Чому у сумських багатоповерхівках трапляється все більше пожеж?

Через коротке замикання сталася пожежа у багатоповерхівці у Сумах. Громадські активісти говорять, це масова проблема міста і все – через бездіяльність комунальників та вкрай зношені мережі. Чому така ситуація склалася, та які існують шляхи її вирішення – журналіст нашого сайту sumy-future.com.ua розкаже.

У багатоповерхівці в Сумах сталася пожежа. Через коротке замикання почала горіти електрощитова. Лише через оперативне реагування пожежних вдалося врятувати людей. Самі мешканці перелякалися не на жарт. Говорять: загорілася електрощитова, все відбулося дуже швидко, ніхто нічого не встиг зрозуміти. Єдине, встигли викликати пожежних, які дуже оперативно прибули на місце події та загасили пожежу. Інакше – могло б трапитися неабияке лихо. Самі мешканці зізнаються: таке трапляється вже не вперше. Електрощитова не витримує напруги та горить регулярно. Вже не знають, що і робити з нею. Навіть подекуди бояться засинати вночі, бо пожежа може трапитись коли завгодно.

D:\рабочий стол\МістоОнлайн\2021\45.jpg

Провину за пожежу мешканці вбачають у бездіяльності ЖЕКу

Мешканці погорілого будинку кажуть, добре, що пожежа трапилась не серед ночі. Провину ж бачать у  бездіяльності обслуговуючої організації. Мовляв, вони не додивилися. На жахливий стан електрощитовою скаржаться у ЖЕК регулярно, проте реакції жодної не було і немає. Наталя Володимирівна – мешкає у будинку, де сталася пожежа, говорить: «Скільки ми тут живемо, а це більше десяти років, постійно у нас проблеми  цією електрощитовою. Ми весь час скаржимось на неї в ЖЕК, але там розводять руками, мовляв, нічого зробити не можемо. Платимо регулярно за комуналку, але на практиці треба, щоб ми лише платили і все, робот ніяких за наші гроші не проводять. Ніхто не застрахований від того, що завтра знову не трапиться пожежа. Так може весь будинок згоріти і все».

Гарантій комунальники не дають 

У самій обслуговуючій організації говорять, що електрощитову замінили. Але мережі, мовляв, зношені, то ж гарантій жодних не дають. Зізнаються, що це лише косметично вирішить проблеми. Глобально: що такого більше не трапиться, гарантувати не можуть. Представниця обслуговуючої організації говорить: «Ми там все поміняли, самі лічильники запломбували, але гарантувати нічого не можемо. Радимо мешканцям відповідальніше ставитись і не вмикати багато електричних приборів одночасно, бо це дуже небезпечно».

Через несправність електромереж пожежі трапляються регулярно

Через зношеність електрощитових пожежі у місті трапляються щомісяця. Громадські активісти говорять, вся система ЖКГ вже почала сипатись, на місто очікує колапс, і такі пожежі траплятимуться частіше, ситуацію потрібно терміново виправляти. Володимир Дворніченко говорить: у таких пожежах винен саме ЖЕК. Володимир Дворніченко – громадський активіст, говорить: «ЖЕК має утримувати в нормальному стані мережі, щоб не траплялися такі пожежі. Вони цього не роблять, потім трапляються ці всі пожежі і ці мережі міняють за рахунок самих же мешканців».

Нагадаємо, за останній місяць на пожежах у Сумській області загинули понад 10 людей.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.