Понеділок, 17 Червня, 2024

Житлові будинки в Сумах можуть розсипатися у будь-який момент

У житловому будинку в Сумах відвалилась стіна. У домі мешкає близько сотні людей. Куди вони тільки не звертались за допомогою, та поки не допоміг ніхто. Ситуацію вивчав журналіст нашого сайту sumy-future.

У будинку на вул. Нижньосироватській обвалилася стіна

У будинку 69 на вул. Нижньосироватській у Сумах обвалилась частина стіни. Дім визнано аварійним, проте там і надалі продовжують жити люди. Кожного вечора, лягаючи спати, відчувають себе наче на пороховій бочці. Мешканці цього будинку просто бояться опинитися під завалами. Людмила Іванівна – мешканка будинку, у якого відвалюється стіна говорить, що спала вночі, коли почула страшний звук, стіни затремтіли:

«Зразу частина стіни стіна впала, у кого собака є, і та загавкала».

Цьому гуртожитку вже майже сорок років. У жахливому стані він вже не перший рік. Пліснява на стінах, обвалена плитка, штукатурка та старі труби – далеко не повний перелік проблем. Допомогти собі люди хотіли самі. Та через високу вологість, всі ремонті роботи для них майже одразу закінчувались невдачею.

Міські чиновники про цей будинок знають. Обіцяють допомогти людям вже цьогоріч. Наразі вивчають проблему повністю. Віктор Богданов – заступник директора департаменту інфраструктури Сум говорить:

«Ми знаємо цю проблему, зараз терміново шукаємо кошти, аби її вирішити».

Будинок на вул. Петропавлівській тріщить по швах

D:\рабочий стол\Містоонлайн\жовтень 2021\unnamed.jpg
D:\рабочий стол\Містоонлайн\жовтень 2021\158725326_2616630488641458_4809325497878420385_n-2.jpg

Тріщини, товщиною у два пальці, крізь які видно вулицю. В таких умовах живуть мешканці іншої аварійної хрущівки. Зізнаються: засинати доводиться у страху, що вночі будинок піде під землю.

Будинок на вул. Петропавлівській, 68 в Сумах буквально розвалюється на частини. Його вже визнано аварійним, втім там і досі живуть люди., не зважаючи на те, що він увесь тріщить по швах. Наскрізні тріщини йдуть ззовні у під`їздах і навіть через квартири.  Галина Михайлівна – мешканка аварійного будинку №68 на вул. Петропалівській зізнається, як почула страшний тріск, то почала молитися, бо подумала, що життя закінчилося:

«Тріснуло так сильно, що я відчула як розходяться стіни, по всій квартирі насипалося крейди й іншого сміття».

І такі проблеми у всіх мешканців будинку. Їх тут живе близько двохсот, більшість  пенсіонери. Старенькі побоюються, що будинок просто може піти під землю

Втім, навіть щілини у стінах товщиною зо два пальці – не головне. Найстрашніше те, що у будинку почали руйнуватися сходи, а це – пряма загроза обвалу всього під`їзду. Основну причину руйнування будинку люди вбачають в підземних водах. Тому з острахом чекають на весну…

У міській раді, говорять: проблему знають. У цьому році пообіцяли будинок повністю відремонтувати. Віктор Павленко – в.о. директора департаменту інфраструктури Сум говорить:

«Вартість по проекту склала чотири з половиною мільйони – за ці гроші повністю можна капітально вирішити проблеми і також вирішити проблему з утеплення будинку».

Втім, такі обіцянки мешканці аварійного будинку чують щороку. Говорять: далі слів справа не йде. То ж, скільки ще люди житимуть у постійному страху обвалу будинку, наразі не знає ніхто.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.