Субота, 13 Липня, 2024

Історія інформаційних технологій в одному аграрному виші

Кожен поважний виш, а Сумський національний аграрний університет безперечно саме таким і є, окрім всього різного і необхідного, просто не має права не навчати своїх студентів інформаційним технологіям і не готувати, якщо не майбутніх ІТ-тішників, то спеціалістів які будуть розбиратись у цім терені досить кваліфіковано. І СНАУ це робить, красиво і невимушено. Про історію створення факультету, на якому вивчають інформаційні системи й технології читайте на sumy-future.com.ua.

Від філії до універу

Як майже всі місцеві виші, Сумський національний аграрний університет розпочинав свою діяльність в ролі філії Харківського сільськогосподарського інституту ім. В. Докучаєва. Ця історія почалася в далекому 1977 році. Тоді філія мала у своєму активі п’ятдесят студентів, яких навчали дванадцять викладачів. 

Але вже за двадцять років свого існування відбулась, знову таки, традиційна для вишів Сум трансформація, і у місті з’явився Сумський сільськогосподарський інститут. Одиниця абсолютно самостійна, не залежна від більш іменитих харківських “колег”. Назва інституту давала чітко зрозуміти, кого тут збирались навчати і яких спеціалістів готувати. Тоді у виші було вже п’ятнадцять аспірантських вакансій.

У 1997 році відбулась ще одна трансформація вишу, він отримав від держави дозвіл називатись державним вишем, на той час тут вже навчалось більш ніж 4,5 тис. студентів, а вчили їх “розумному, доброму, вічному” майже 3,5 тис. викладачів. А ще через 5 років Університет став національним. Також не можна не сказати, про подію яка сталася у 2003 році, коли до складу вишу увійшли шість колежів Сумщини, а саме Сумський, Глухівський, Маловисторопський, Роменський, Путивльський та Охтирський. 

Сьогодні у Сумському національному аграрному університеті навчаються більш ніж 8 тис. студентів, з яких 700 – іноземці з різних країн світу. Можна з впевненістю сказати, що СНАУ з тих часів став самостійним, солідним, знаним університетом. 

Факультет економіки

Економічний факультет є одним з найстаріших в університеті. Він був серед тих двох перших, коли виш ще мусив у назві використовувати слово філія Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва. 

В ті далекі роки тут навчали економіці й організації сільськогосподарського виробництва та бухгалтерському обліку в сільському господарстві. Оті п’ятдесят перших студентів філії якраз і вступили на ці дві спеціальності, 25 на економістів, а 25 на бухгалтерів. 

У тому ж таки 1977 році Економічний факультет обзавівся трьома кафедрами. По-перше, це кафедра організації й управління сільськогосподарським виробництвом, по-друге, економіки сільського господарства, а по-третє, бухгалтерського обліку та машинної обробки інформації. Вже тоді керівництво ВНЗ розуміло, що без машинної обробки інформації навіть у сільському господарстві нікуди.  

Потім були зміни назв, внутрішні пертурбації й об’єднання. Так факультет певний час називався факультетом обліку та фінансів, інститутом економіки та менеджменту або факультет менеджменту й права. Остання реінкарнація відбулась у 2012 році, коли факультет економіки та підприємництва об’єднали з факультетом менеджменту й утворився нинішній.

Сьогодення

 

Сьогодні навчаючись за спеціальністю інформаційні системи та технології, ви володітимете навичками проєктування, адміністрування. Тут навчають управлінню інформаційними системами й роботі у сфері інтернет комунікацій. А це своєю чергою дасть можливість знайти цікаву, а головне високооплачувану роботу в ІТ-компаніях. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.