Субота, 27 Квітня, 2024

Відмінності між симісторними та тиристорними стабілізаторами

Тиристорний або симісторний стабілізатор – цей вибір роблять усі користувачі, які шукають функціональний, практичний пристрій для контролю напруги. Ми розглянемо особливості кожного, розповімо, як зробити правильний вибір. В Україні вигідні умови купівлі стабілізаторів напруги можна знайти на сайті https://voltmarket.ua/. Магазин доставляє замовлення в будь-який регіон, надає гарантію на все.

Пристрій і принципи роботи

Стабілізатори напруги обох типів мають приблизно однакову будову. До складу приладів входять:

  • електронна плата управління;
  • блок комутації;
  • автотрансформатор силового типу;
  • фільтр мережевих перешкод.

На корпусі стабілізатора розташовуються світлодіодні індикатори і РК-дисплей. На дисплей виводяться поточні робочі параметри – потужність навантажень, що підключаються, показники напруги на вході та виході.

Стабілізатори напруги тиристорні і симісторні мають однаковий принцип дії. Змінна мережева напруга на вході надходить на автотрансформатор перетворення. Його вторинна і первинна обмотки з’єднані. Вторинну напругу знімають з одного або декількох виводів обмотки. Підключення на кожен вивід вимагає застосування певного числа котушкових витків.

Параметри вихідних і вхідних напруг відстежує мікропроцесор плати керування. Якщо характеристики починають значно відхилятися від норми, мікропроцесор подає керуючий сигнал на підключення силового пристрою комутації.

У чому відмінності між тиристорним і симісторним стабілізатором

З подібностями визначилися, тепер розглянемо відмінності найпопулярніших типів стабілізаторів напруги. Головне – кількість шарів і рівень їхньої провідності. Мова про шари, розташовані в пластині робочого елемента.

Відмінності між тиристорним і симісторним стабілізатором

Тиристор – перетворювач односпрямованої дії. У його структурі є катоди, електроди, аноди. Симістор має вигляд пари включених один назустріч одному тиристора. Елементи розташовуються паралельно між собою.

Що вибрати?

Потрібно враховувати особисті уподобання та умови експлуатації. Симістори точні, продуктивні, мають максимальну швидкість спрацьовування. Їхня робота малошумна, перевантажувальні здібності хороші. Тиристори теж продуктивні, майже не шумлять, економічно витрачають електроенергію. Якщо у вас залишаться запитання, можете звернутися за консультацією до менеджера магазину Voltmarket.

Автор: Куртов Сергій Володимирович (Voltmarket).

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.