Вівторок, 27 Лютого, 2024

Вуличне освітлення на Сумщині: коли ввімкнуть ліхтарі

Непрацюючі в вечірній час ліхтарі – вагомий привід для сумчан та жителів області звертатися до місцевої влади. З настанням темряви вулиці та проспекти не освітлюються, а містяни вимушені просити пояснення у чиновників. Вони бояться, що через суцільну темряву у містах погіршиться кримінальна обстановка. Більше на sumy-future.com.ua.

Безпека понад усе

Очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький поясним, що вимкнення вуличного освітлення – це необхідність в умовах режиму світломаскування. Його слід дотримуватися під час повітряної тривоги, загрози артобстрілів та під час комендантської години. Про це йде мова на офіційній сторінці Сумської обласної військової адміністрації.

За словами чиновника, на сьогодні діє рішення Сумської ОВА для громад щодо дотримання заходів світломаскування об’єктів критичної інфраструктури та виробничих підприємств.

Крім того, за рішенням оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) «Суми», діє тимчасова заборона ввімкнення вуличного освітлення в обласному центрі. То ж при вирішенні питання освітлення вулиць та проспектів міста місцева влада керується порадами та рекомендаціями  спеціалістів.

А ось очільник Сумської територіальної громади Олександр Лисенко ще в кінці серпня під час стріму на Facebook заявив, що разом з військовими фахівцями працює над розв’язанням питання відновлення освітлення на вулицях обласного центру до настання комендантської години у разі відсутності повітряної тривоги. 

Міський голова запевнив, що взяв проблему під особистий контроль, і до питання можливості та доцільності поновлення вуличного освітлення керівництво громади та спеціалісти ОТУ «Суми» повернуться вже 10 вересня.

Лисенко додав, що він не міг не відреагувати на величезну кількість звернень від громадян, але доцільність ввімкнення вуличного освітлення обов’язково змушений погоджувати з військовим командуванням.

Коли ввімкнуть світло

За словами очільника Сум, якщо ситуація дозволятиме, після погодження з військовими, міська влада поновить освітлення вулиць: «Зробимо так, щоб світло було, бо розуміємо, що сьогодні, коли темніє раніше, це необхідно». Мова йде про безпеку сумчан, тому чиновник просить поставитися з розумінням до ситуації, що виникла в місті. 

Своєю чергою командувач ОТГ «Суми» генерал-майор Олександр Нестеренко в коментарі для ТРК «ВІДІКОН» розповів, коли ввімкнуть вуличне освітлення. 

Військовий попросив з розумінням поставитися до ситуації, що склалася в місті та області. Він навів приклад міста Харків, яке кожну ніч обстрілюється ворогом. 

«Виходячи з вивченої безпекової ситуації, мною прийняте рішення доручити міському голові Олександру Лисенко ввімкнути світло в вечірній час до початку комендантської години з 9 вересня», – заявив Несетеренко.

Він додав, що у разі виникнення небезпеки та погіршення ситуації в міста та області змушений буде переглянути прийняте рішення в інтересах безпеки громадян. Генерал-майор попросив не сіяти панічні настрої серед населення та довіряти лише інформації з офіційних джерел.

Нагадаємо, що під час комендантської години містянам теж рекомендують дотримуватися правил світломаскування: щільно закривати шторами вікна, вимикати освітлення поряд з будинками, гасити світло в квартирах та будинках, прибирати від підвіконь джерела освітлення оселі.

Тим часом у місті Конотоп Сумської області вуличне освітлення потроху відновлюється, передає портал «Голос Конотопу» з посиланням на управління житлово-комунального господарства Конотопської міськради.

Світло будуть вмикати до початку комендантської години, а під час повітряної тривоги дотримуватися режиму світломаскування. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.