Понеділок, 17 Червня, 2024

Де здобути IT-освіту на Сумщині

IT-освіта сьогодні одна з найпопулярніших і найперспективніших в Україні, а відповідно й на Сумщині. Отримавши диплом ІТ-ишника ви матимете чудові перспективи на достойну зарплату та цікаву роботу. Про те де це можна зробити на Сумщині читайте на sumy-future.com.ua.

ВНЗ

Сумський державний університет (СумДУ) – один із найвідоміших університетів міста, який пропонує програми з інформатики та інформаційних технологій, як на рівні бакалавра, так і на рівні магістра. Сьогодні тут навчаються загалом близько 14 тис. студентів, що свідчить про престиж вишу. 

Сумський державний педагогічний університет імені Макаренка (СумДПУ) – ще один університет Сум, який пропонує програми з інформатики.

Сумський національний аграрний університет (СНАУ) також пропонує комп’ютерні програми, зокрема курси з комп’ютерних технологій. СНАУ є одним із лідерів серед аграрних ВНЗ України та має IV рівень акредитації. 

Не вишами єдиними

Але не лише виші можуть надати ІТ освіту. Сумський фаховий коледж Національного університету харчових технологій не відстає від більш ”іменитих” навчальних закладів й також пропонує комп’ютерні спеціальності. 

А ще у Сумах є кілька професійно-технічних навчальних закладів, які навчать своїх студентів комп’ютерним технологіям. Для прикладу, державний професійно-технічний навчальний заклад «Сумське вище професійне училище будівництва та дизайну» проводить комп’ютерні курси. Що правда для зацікавлених у сфері саме будівництва та дизайну. 

На кого ж піти вчитись

Галузь інформаційних технологій, розлога і багатогранна. На цім терені можна отримати різні спеціальності: інженерія програмного забезпечення, інформатика, проєктно-інформаційні технології тощо. 

Факультет ІТ Сумського державного університету, який ще називають факультет ЕЛіТ, скорочення від факультету електроніки та інформаційних технологій, пропонує підготовку з програмної інженерії та інформатики. 

А от Інститут електроенергетики Сумського національного аграрного університету здійснює підготовку з інформаційних технологій. 

Альтернатива є

Є в місті й інші можливості отримати знання з ІТ. До прикладу комп’ютерна Академія IT STEP, Сумська філія. Тут пропонують якісне та актуальне ІТ-навчання для дорослих та дітей. Випускники академії отримують необхідні навички для роботи фахівцями з розробки програмного забезпечення.

Серед інших комп’ютерних спеціальностей, яким вас можуть навчити у Сумах є і більш екзотичні. Наприклад – кіберспорт та розробку комп’ютерних ігор. Академія IT STEP якраз із тих, хто цьому навчає.

Деякі освітні програми в Сумах можуть не мати сертифіката про акредитацію. Попри це, спектр комп’ютерних спеціальностей, які пропонуються в тих чи інших закладах надає широкі можливості з реалізації планів і отримання навичок, необхідних для досягнення успіху в цій галузі, яка вельми швидко розвивається і надає можливість добре заробляти. 

Що потрібно для вступу

Для того, щоб навчатися в тому чи іншому закладі необхідно виконати певні вимоги до вступу. З правилами та умовами приймання можна ознайомитись на сайтах університетів. Тут ви знайдете перелік спеціальностей та вартість навчання як для студентів бюджету, так і студентів за контрактом. Не забувайте, що для потрапляння у ряди студентів, треба скласти вступні іспити. Стосовно курсів, то майбутнім студентам може знадобитися написання мотиваційного листа.

Перспективи ІТ-індустрії Сум та України багато обіцяючи. В найближчі роки попит на ІТ-спеціалістів продовжить зростати, а тому ця галузь буде залишатися прибутковою та корисною сферою для тих, хто має необхідні навички та кваліфікацію. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.