Понеділок, 17 Червня, 2024

Індустріальний парк «Патріот»: з фабрики в бізнес-центр

Суми – сучасне стрімке місто, де прекрасно уживаються історичні пам’ятки та новітні хмарочоси, торговельні та бізнес-центри. Тут є умови та можливості для розвитку  та просування бізнесу. Так, у 2017 році Суми були названі одним з найкомфортніших міст для ведення бізнесу згідно рейтингу  Офісу ефективного регулювання та Спілки українських підприємців – «Regional Doing Business». Так, експерти проаналізували бізнес-клімат у 24-х  регіонах України. Тоді Суми лідирували одразу в декількох категоріях оцінювання. А якщо є бізнес, то обов’язково повинна бути і локація для його ведення. Далі на sumy-future.

Так, у місті функціонують такі БЦ, як «Емапайер Моторс», «Енергія», «Європа», «Лідер», «Акрополь», POINT #eduspace та інші, а також міський старожил,про який ми розкажемо детальніше.

Найстарший та найбільший 

Один з найстаріших бізнес-центрів Сум – індустріальний парк «Патріот». Це перший на Сумщині комплекс, розташований на одній земельній ділянці, який забезпечує необхідною  інфраструктурою всі виробничі, торговельні компанії, розташовані на одній території.

Індустріальний парк – бізнес-центр з виробничими, складськими, офісними та торговельними приміщеннями, який має все необхідне для комфортного ведення бізнесу. Він знаходиться за адресою Курський проспект, 147.

«Патріот» створено на базі великого місцевого текстильного підприємства –  Сумської камвольно-прядильної фабрики, що з’явилася в Сумах у 1987 році. Комплекс займає земельну ділянку, площею  9,28 га.

Загальна площа приміщень індустріального парку складає 85 000 кв.м., з них виробничих та складських – 55 000, офісних – 25 000, торговельних – 4 000, а приміщень надання послуг – 1 000 кв.м.

Територія цього великого комплексу межує з однією з головних транспортних магістралей міста – Курським проспектом.

Розвиток інфраструктури індустріального парку – пріоритет «Патріоту». Сфера послуг, об’єкти торгівлі, виробничі потужності знаходяться на території бізнес-центру.

З чого все починалось

Окремо треба сказати про Сумську камвольно-прядильну фабрики, на базі якої і «виріс» «Патріот». Підприємство має сучасну назву “Сумикамволь”.

Фабрика випускає широку лінійку продукції з текстилю та пропонує послуги текстильного напрямку. Її було побудовано у 1987 році,  і тоді підприємство займалося виробництвом трикотажної пряжі. З часом фабрика  перетворилася на групу компаній «Сумикамволь». Вона складається з підрозділів, які відповідають за різні напрямки діяльності:​

  • переробка натуральної вовни з подальшим виготовленням топсу, сировини для валяння та в’язання;
  • котонізація луб’яних волокон (наприклад таких, як льон і коноплі);
  • виготовлення  наповнювачів та нетканого полотна з різних видів волокон: штучних та натуральних;
  • виробництво текстилю для сну з натуральної сировини;
  • фарбування пряжі та волокна, додаткова обробка пряжі (наприклад, перемот, запарювання тощо);
  • імпорт пряжі та продаж в межах України;
  • послуги з оренди приміщень: офісних, виробничих, торговельних, складських.

До слова, саме на фабриці «Сумикамволь» зі стебла конопель виготовляють напівнатуральні наповнювачі для ковдр та подушок, які мають назви коноплепон та коноплепух. Як сировину для цих виробів використовують коноплі місцевої Глухівської селекції – сорти промислових конопель були створені науковцями Глухова та селища Сад.

Індустріальний парк дає можливість орендарям налагодити цикл: виробництво —  склад — офіс. Додаткову зручність додає й те, що поруч знаходиться  багато компаній-постачальників  сировини, послуг та матеріалів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.