Четвер, 23 Травня, 2024

Відключення електроенергії на Сумщині: чиновники зробили заяви

Електропостачання в Сумах вдалося стабілізувати ще до вихідних (14-16 жовтня), а Кабмін виділив 57 млн. гривень на першочергове відновлення постраждалої інфраструктури Сумської області. Далі на sumy-future.

Раніше представники «Укренерго» просили заощаджувати в період з 8.00 до 11 ранку, та 17.00-23:00. Крім того, не слід було вмикати одночасно кілька електроприладів, пралки та обігрівачі використовувати в нічний час аби не перевантажувати електромережі, гарячу кип’ячену воду заливати у термос і користуватися по мірі необхідності.

Також очільник Сум Олександр Лисенко під час стріму у соцмережі Facebook 11 жовтня заявив, що через можливі перепади напруги у будинках відключать ліфти – це дозволить уникнути аварійних ситуацій.

В свою чергу, голова СОВА Дмитро Живицький 11 жовтня розповів, що в області від електропостачання відключені 7633 абоненти. Це сталося через пошкодження трьох електростанцій внаслідок ворожих російських повітряних обстрілів.

Так, 11-12 жовтня система електропостачання працювала нестабільно, були необхідні аварійні, позапланові, відключення. При вимушених віялових відключеннях відсутність світла обіцяли не більше двох годин.

Крім того, «Сумиобленерго» надало роз’яснення стосовно графіків аварійних відключень, на сайті СМР. Так, у складних позаштатних ситуаціях було можливе навіть багаторазове відключення ліній електропостачання з перервою на одну – дві години.

Також для зменшення навантажень на мережі було вимкнено вуличне освітлення та вивіски, сітілайти, вітрини. Про це особисто у представників бізнесу попросив Дмитро Живицький.

Проте, вже ввечері 13 жовтня в своєму Telegram-каналі Живицький заявив, що мережу вдалося стабілізувати, а отже віялових відключень не буде, ліфти у багатоповерхівках увімкнуть, а вуличне освітлення поступово з’явиться в усіх громадах.

Більше того, уряд виділив 57 мільйонів гривень на відновлення постраждалої інфраструктури Сумщини, повідомляє «Укрінформ». Кошти взяті з резервного фонду і підуть на ремонт критичних об’єктів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.