Понеділок, 17 Червня, 2024

У Сумах капітально відремонтовані ліфти не працюють

У Сумах капітально відремонтовані ліфти не витримують жодної критики. Вони постійно ламаються, там застряють люди, які заплатили за ремонт чималі суми. Ситуація погіршується й тим, що у місті не залишилось нікого, хто відповідає за стан підйомників. В ситуації розбирався журналіст нашого сайту sumy-future.

Капітально відремонтовані ліфти не працюють

Сумчанка Наталія Новак скаржиться на дуже погану роботу ліфту у її будинку. Підйомник у під`їзді їх будинку по вулиці Героїв Крут відремонтували наприкінці 2020 року. Тоді самі мешканці виклали за таке чималу суму грошей. І ось минуло менше року, а тут вже почали застрягати люди. Наталія – мешкає у будинку, де ліфт ламається після капітального ремонту, розповідає:

«Ліфт ремонтувався за програмою сімдесят на тридцять. Сімдесят відсотків сплачувала громада коштами міського бюджету, а тридцять відсотків платили самі мешканці. Тоді збирали по 2200 грн з квартири – з третього поверху і вище. Мешканці перших двох поверхів також платили, але менше».

У сусідньому під`їзді ситуація була б комічною, якби не була такою сумною. Тут ліфт ніби нормально працював аж допоки його не відремонтували….Марина – мешкає у будинку, де ліфт ламається після капітального ремонту, дівчина жаліється:

«У 2020 році наш ліфт капітально відремонтували. Хоча він був старенький, але працював стабільно. А от після ремонту перестав працювати зовсім!».

Проблема несправних ліфтів у Сумах глобальна

Це далеко не поодинокі випадки. Громадський активіст Володимир Дворниченко розповідає про проблему ще двох ліфтів у багатоповерхівках по вулицям Івана Сірка та Івана Виговського. Комплект проблем стандартний: ліфти постійно ламаються, навіть ті які були капітально відремонтовані, що говорити про такі, які чекають на ремонт. У підйомниках застрягають люди, а внутрішній стан кабін більше підійшов би для фільму жахів.

Експерт зазначає, що більшість сумських ліфтів не можна вважати безпечними. От, наприклад, у ліфті в будинку 16 по вулиці Богуна він сам нещодавно застряг. Тепер же цей підйомник взагалі не працює, хоча і був нещодавно капітально відремонтований. Тобто, мав би бути як новенький. А от причина такого дисонансу дуже проста. Володимир Дворніченко – громадський експерт говорить:

«У Сумах роботи по ремонтах ліфтів робили на різні організації, тобто одна організація робить одне, інша – інший вид робіт. Як результат: ніхто ні за що не відповідає!».

Тобто, не зважаючи на масштаб проблеми, відповідальних за несправні ліфти у місті наразі немає нікого. 

У Сумах за рішенням суду до кінця квітня зупинять 161 ліфт. Позов до суду на організації з обслуговування подало управління Держпраці у Сумській області. Усі ці ліфти вимикають або вимкнули, бо їм 25 і більше років

Найбільше – 142 ліфти – у підприємства “Сумитеплоенергоцентраль”.За словами директора комунального підприємства Євгена Скоробагатського, рішення суду оскаржують в апеляції. Євген Скоробагатський – директор КП «Сумитеплоенергоцентраль» говорить:

«Деякі ліфти потребують капітального ремонту і потрібно ремонтувати ці ліфти не на чотири роки, а робити планову модернізацію і давати дозвіл на 25 років».

Нагадаємо, 2 січня 2019 року у підйомнику в багатоповерхівці в Сумах загинуло немовля. Тоді були затримані працівник та директор «Міськсумиліфту». Також, була заборонена робота самого Сумиліфту.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.