Вівторок, 27 Лютого, 2024

У Сумах проблеми з табличками назв зупинок

Сумські чиновники пообіцяли продублювати назви зупинок громадського транспорту англійською мовою. Далі обіцянок справа не пішла. То ж наші журналісти вияснили, як орієнтуються у місті іноземці і чи знають самі сумчани назви зупинок. Журналіст нашого сайту sumy-future розкаже про ситуацію більше. 

У Сумах проблеми з назвами зупинок

Сумські можновладці  обіцяли людям, що назви зупинок громадського транспорту будуть продубльовані англійською мовою. Такі розмови містом ходять ще з весни, говорить Олексій Балагуровський. Втім, обіцянки до нині залишились лише на словах. Олексій Балагуровський – сумчанин, говорить:

«Не говорячи про англійську, треба хоча б щоб українською та російською мовами були таблички назв зупинок. Людина повинна хоча б знати, де вона виходить та де сідає на тролейбус. У нас наші люди небагато хто знає як називаються зупинки, не говорячи вже про туристів».

D:\рабочий стол\МістоОнлайн\2021\Foto-transport.sumy_.ua_-800x445.jpg.crdownload

Водії почасти не знають, на якій зупинці висаджують пасажирів 

Більшість зупинок у місті – прикрашені хіба що рекламою. То ж, всю інформацію про рух транспорту, назву і розклад знають лише поодинокі місцеві пенсіонери. Більшість же зупинок повністю без розпізнавальних знаків. Аби дізнатися назву тієї чи іншої зупинки – потрібно питати у людей. І це може бути проблемою, наприклад для дітей, які дуже легко можуть загубитися, або ж для немісцевих, які так само дезорієнтуються.  Ба більше, сумчани говорять , що навіть водії, і ті не знають, на якій зупинці висаджують пасажирів. Містяни ж, аби вияснити інформацію, пропонують лайфхаки. Тамара Петрівна – пенсіонерка, розповідає:

«Ось я питаю у водія, чи знає він на якій зупинці зупиняється, а він не знає. То я йому запропонувала собі на карті відмітки зробити, бо спитає людина, а він не знає нічого!».

Валентина Сергіївна говорить:

«Ну якщо наші місцеві, то всі і так знають яка зупинка, а якщо туристи, то як кажуть: язик до Києва доведе, то я не розумію, в чому тут проблема».

Справжню важливість назв зупинок англійською розумієш, спілкуючись з іноземцями. Вони у більшості не розуміють, а ні української, ні російської мови. То ж як орієнтуються у Сумах гості міста- для нас таємниця. Сулейман – студент-іноземець, він дуже погано говорить українською, тож пояснює на ламаній українській:

«Англійською мовою назв зупинок нема в місті, мені дуже складно зрозуміти, де я є. А спитати ні в кого не можу, бо дуже погано володію мовою як російською, так і українською».

Чиновники розводять руками. Говорять, у бюджеті цьогоріч грошей знайшли лише на одну продубльовано англійською мовою назву зупинки «Майдан незалежності». Обійшлася вона у 10 тисяч гривень. Олександр Лисенко – міський голова Сум, говорить: «Питання було не в плануванні, а в забезпеченні дублювання, ми його забезпечили, в план внесли, от виконаємо, ми його знімемо. Або хоча би кошти проплатіть тому хто буде виготовляти в наступному році».

Втім, наступного року обіцяють виправитись. Мовляв, вже заклади для інших інформерів зупинок громадського транспорту  300 тисяч гривень.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.