Люди котрі народилися в минулому столітті ще пам’ятають про те, як раніше треба було завчасно виходити на зупинку громадського транспорту, щоб не дай боже не спізнитись та не проґавити потрібний маршрут. Або навпаки, виходиш і стоїш пів години, годину тощо, а автобуса все немає. Сьогодні проблему інформування пасажирів про переміщення на маршрутах у Сумах вирішують, так звані, транспортні застосунки, саме про це читайте на sumy-future.com.ua.
Історія питання
Транспортні застосунки з’явились у нашому місті не так давно. Основна функція цих додатків, зробити пересування пасажирів громадським транспортом максимально зручним.
Також важливо було зробити очікування цього транспорту не нав’язливим та недовготривалим. В ідеалі все працює дуже просто: ви дивитесь у телефон і бачите де в цей час рухається ваш тролейбус, автобус чи маршрутка. Все це відбувається онлайн, тому швиденько підраховуєте скільки часу вам потрібно, щоб дійти до зупинки й, вуаля, підходите якраз тоді, коли ваш перевізник до неї під’їжджає. Слід зауважити, що робота додатків можлива лише в тому випадку, якщо водій вмикає трекер в транспортному засобі, за допомогою якого рух відображається на карті.
Кращий контроль це застосунок!
Є ще одна причина того, що застосунки потрібні й приносять користь пасажирам, але вже матеріальну. Річ у тім, що перевізники дуже “полюбляють” скаржитись на те, що працюють собі в мінус, що перевезення пасажирів справа не рентабельна і що потрібно підіймати ціну на проїзд ледь не кожні пів року. При цьому вони надають свої дані витрат пального, пасажиропотоку, амортизації транспортних засобів тощо. Об’єктивно перевірити такі звіти дуже складно, якщо не неможливо.
І тут на допомогу тим організаціям які мають займатись контролем громадського транспорту приходять саме такі застосунки й активісти, які контролюють графік руху загалом, а приватного транспорту – особливо. Тому водії приватних маршруток дуже неохоче вмикають трекери. Кому ж хочеться, щоб тебе тикали носом й показували, що маршрутка працювала не як того вимагає графік з 6 до 22, а лишень з 8 до 19.
Під час повномасштабного вторгнення, можливих бомбувань, відключення електрики тощо міською владою було прийняте рішення дозволити не вмикати трекери, пізніше на них загалом “забили”. Тому який сьогодні графік руху у приватних перевізників, особливо ввечері, відомо хіба що водієві.
Зате комунальний транспорт від трекерів ні на крок. Всі автобуси та тролейбуси КП “Електроавтотранс” контролюється в режимі онлайн.
Застосунок “ДеМаршрутка”
Це один транспортних додатків у Сумах. Офіційно його завантажило, а відповідно й встановило 10 тис. сум’ян. Застосунок працює відстежуючи громадський транспорт за трекерами. Він простий у використанні. Для роботи потрібен мобільний чи будь-який інтернет. Зображення у додатку оновлюються кожні 10 сек. Тобто ви зможете вирахувати появу необхідного вам транспортного засобу на зупинці з точністю до хвилини. Бонусом йде можливість викликати таксі у Сумах.
Остання версія застосунку дає інформацію про 30 з гаком номерів маршруток, вісім автобусів та 15 тролейбусів. З неприємного, пояснення, що додаток працює лише, якщо на транспортному засобі ввімкнено пристрій GPS.
Транспорт Сум (Avtobus Sumy)
Цей додаток створили розробники сайту gps.sumy.ua. Його звантажило й встановило більше ніж 50 тис. мешканців міста та його гостей. Додаток дуже зручний і простий у користуванні. Тут не лише показують онлайн пересування громадського транспорту. Можна подивитись офіційний розклад, за яким він має рухатись. Крім того, додаток показує прогноз прибуття засобу на ту чи іншу зупинку.