Камери автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху не працювали на Сумщині майже три місяці, від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію Україну. Як тільки ворожа техніка перетнула державний кордон працівники Національної поліції України всі камери вимкнули. Це зробили для того, щоб окупанти не отримали доступ до бази даних та не бачили переміщення української військової техніки. Далі на sumy-future.
Проте вже 16 травня 2022 року на головній Фейсбук сторінці Національної поліції України з’явився допис, що камери автоматичної фіксації правил дорожнього руху свою роботу поновлюють. Та чи безпечна їх робота зараз, коли війна ще не завершилась? Дізнаємося в експерта Антона Болтіка. Але спочатку інформація про те, як камери фіксують порушення.
Як камери фіксують порушення ПДР
Всі камери автоматичної фіксації порушень ПДР вимірюють швидкість та розпізнають номерні знаки автомобілів, що потрапляють в їх об’єктив. Якщо водій перевищує дозволену швидкість пристрій фотографує транспортний засіб. Після цього знімок надходить на спеціальний відділ поліції, де інспектор перевіряє кому належить авто. І вже тільки після цього поліціянт виносить електронну постанову. “Листи щастя” приходять до адресата в середньому через 3-5 днів після порушення.
Від 16 травня на території Україні запрацювали 128 камер, які розташовані у 20 містах та 10 областях України. На Сумщині увімкнули тільки три прилади контролю. Всі вони в обласному центрі. Такі камери фільмують порушників на вулиці В‘ячеслава Чорновола (біля вулиці Засумська, 39) камера працює напрямку вулиці Люблінська, також увімкнули прилади на вулиці Героїв Крут, напрямок спрямування вулиця Івана Сірка та на вулиці Кондратьєва 129, прилад працює в напрямку вулиці Прокоф‘єва.
Чи безпечна робота камер автоматичної фіксації у воєнний час?
Основною причиною поновлення роботи камер автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху в Національній поліції України називають високу кількість аварій, причиною яких є саме перевищення швидкості. Тепер же на таких небезпечних відрізках камери фіксуватимуть порушника і йому доведеться сплатити штраф. 340 гривень доведеться викласти при перевищенні швидкості від дозволеної на понад 20 км/год, а вже 1700 гривень – при перевищенні дозволеного швидкісного режиму більш як на 50 км/год.
Але автоюрист Антон Болтік вважає, що зі штрафуванням водіїв на найбільш критичних відрізках дороги чудово справляються поліціянти з TruCAM. Вони також можуть фіксувати швидкість водіїв та виписувати протоколи на керманичів. Така процедура є безпечнішою, ніж фільмування порушників за допомогою камер автоматичної фіксації, адже поліціянт з радаром працює вибірково і може не наводити радар на військові автомобілі, тим самим не зберігаючи їх пересування в базі, яку можуть зламати ворожі хакери.
Попри це камери автоматичної фіксації на Сумщині працюють вже майже два тижні й перші «Листи щастя» направилися до порушників правил дорожнього руху, що потрапили в об’єктив камер. Якщо ви вже такий лист отримали, то виписаний штраф можна зменшити, якщо сплатити його впродовж 10 робочих днів із моменту отримання постанови. Перевірити наявність штрафів можна в додатку «Дія», «Штрафи ПДР», «Штрафи UA» та на офіційному сайті МВС.