Середа, 15 Травня, 2024

Як правильно обрати екран для проєктора?

Щоби проєкційне зображення було максимально чітким, а тексти на слайдах – зрозумілими, важливо правильно обирати не лише проєктор, але й екран для нього. Це полотно, виконане зі щільної синтетичної тканини чи вінілової плівки, натягнуте на раму. Екрани можуть бути підлоговими, настінного чи стельового кріплення, також деякі моделі оснащуються мотором. 

Ключові критерії вибору проєкційного екрана 

Важливо обирати екран точно за розмірами, котрі відповідають площі кімнати, а також можливостям самого проєктора. 

Ширина екрана має приблизно дорівнювати відстані від нього до першого ряду глядачів. Тобто, для екрана довжиною 2-3 метри відстань до глядачів має бути не менше 2 метрів. 

Висоту визначаємо таким чином — цей показник має бути не меншим 1/6 дистанції до останнього ряду глядачів. Наприклад, ви плануєте обирати екран для кімнати довжиною 10 метрів, екран має бути висотою хоча б один метр.

Найпопулярніші різновиди проєкційних екранів 

Екрани розрізняються з типом покриття — матове та глянцеве. Перший варіант частіше обирають для робочих задач, адже на ньому краще видно зображення навіть у незатемненій кімнаті. Глянцеві екрани краще обирати для домашнього кінотеатру, адже на них зображення набувають ще більше яскравості та контрастності. 

За способом монтажу екрани можуть бути: 

  • моторизовані; 
  • настінні; 
  • настінні з механізмом повернення; 
  • пересувні на рамі.

Моторизований екран має рулонну конструкцію, оснащений двигуном, котрий приводить полотно в рух. В складеному стані полотно екрана намотане на спеціальний вал, коли користувач натискає кнопку, воно розмотується, переходячи в робоче положення. 

Стаціонарний настінний екран у складеному вигляді займає небагато місця, виглядає як невеликий виступ на стіні. Екрани такого типу найчастіше обирають для систем домашнього кінотеатру. 

Екран з механізмом повернення найкраще підходить для використання в офісах чи навчальних закладах, адже відрізняється швидким складанням. 

Пересувні екрани на рамі змонтовані на спеціальній стійці, їх легко транспортувати, тому такий тип найкраще підходить для використання під час презентацій. 

Для виготовлення полотна екрана використовується текстиль та вініл. Перший частіше використовується в бюджетних моделях, має гарну зносостійкість, підходить для більшості проєкторів. 

Моторизований екран з боковими розтяжками Adeo Onsuperior, поверхня VisionRear 250x140, 16:9, відступ зверху макс. 140cm)

Мають попит екрани з напиленням — це поверхня, що відбиває світло, тому забезпечує точніше формування картинки. Ця особливість дозволяє встановлювати проєктор близько до глядачів, адже картинка не буде мерехтіти. 

Правила встановлення проєкційного екрана

Щоби зображення не деформувалось, екран потрібно встановлювати на стіні, на котру не потрапляють прямі сонячні промені. Бажано придбати металеві жалюзі чи щільні штори на вікна. Нижній край екрана має розташовуватись на рівні очей глядачів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.