Понеділок, 17 Червня, 2024

Скільки сумчани платитимуть за газ взимку?

Для українців зростуть ціни на газ. Рішенням НКРЕКП у всіх регіонах тепер буде різна ціна за газопостачання. Яка ситуація у Сумській області, та скільки там містяни платитимуть за блакитне паливо взимку, журналіст нашого сайту sumy-future.com.ua розкаже.

Пенсіонерка з Сум ледь виживає, аби заплатити за газ

Ольга Михайлівна пенсіонерка. Все життя працювала зв’язківцем. Говорить, з чоловіком будували будинок для дітей. Тепер же змушені  економити на всьому, аби його обігріти. Жінка жаліється, пенсія дві тисячі гривень , а на саму лише оплату за газ йде вдвічі більше. І це не рахуючи інші комунальні платежі. Ольга Михайлівна – пенсіонерка, розповідає:

«У нас приватний  будинок, діти порозїжджалися, сама залишилися. Будували будинок для дітей, але не так сталося. Пенсї цієї та субсидії не вистачає, зовсім важко».

D:\рабочий стол\МістоОнлайн\2021\ddcc306452ce4af6035e954849bf4472_L.jpg

У кожному регіоні своя ціна на газ

Втім, незважаючи на таке, мешканці Сумщини платитимуть за газ ще більше. У.НКРЕКП встановили нові тарифи для Укртрансгаз. Відтепер, у кожному регіоні країни діятиме своя ціна на газ для населення.Залежатиме вона від географічного розташування регіону і включатиме ціну за транспортування. Так, наприклад, найбільше за газ платитимуть у Вінниці та на Волині.  До цього часу вартість газу була єдиною для всіх регіонів. У Сумигаззбуті розводять руками, від них збільшення цін не залежить . Мовляв, все вирішує Київ. Ольга Федоренко – начальник відділу розрахунків ТОВ «Сумигаззбут», говорить:

«У листопаді ціна становить 8205 грн за 1000 кубічних метрів, у грудні ціна збільшиться і буде складати 8585 гривень».

За словами міського голови Сум, ситуація така, що рішення на рівні держави по зниженню тарифу на тепло до 6,99 грн. за 1 м3 газу, на жаль, не стосується теплогенеруючих компаній. У місті в тарифі на тепло закладена сума при розрахунках 6,02 грн. і 6,23 грн за 1 м3 газу, якщо ж ситуація не зміниться і ТОВ «Сумитеплоенерго» далі буде отримувати газ по 9 грн. за 1 м3 від НАК «Нафтогазу» то процедурно потрібно робити перерахунок. Олександр Лисенко – міський голова Сум, говорить:

«Наша позиція така, що жодного перерахунку в сторону збільшення тарифу ми робити не будемо. Ми будемо звертатися до Кабміну з тим, щоб привели у відповідність до ціни на газ не тільки приватних споживачів, які користуються газом для опалення, а також і для теплогенеруючих компаній, хто подає тепло в багатоповерхівки для того, щоб зберегти ситуацію і тариф той, який існує»,

Містяни обурені

Сумчани такими нововведеннями не задоволені. Говорять, тарифи на комунальні послуги і так вже захмарні. Більше платити люди почасти просто не здатні. До того ж, не розуміють, чому за ту саму послугу, в якій нічого не змінилися, мають платити більше. Тимофій Федорович – пенсіонер, розказує: «Дорого звісно. Я хочу сказати, що ціни не відповідають якості послуги, газ часто буває поганий».

Нагадаємо, цього року борг за комунальні платежі українців перед монополістами досяг максимуму за всі роки незалежності. Люди завинили за енергоносії  понад 70 мільярдів гривень. Більшу частину цієї цифри склади борги саме за газопостачання.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.