Дефіциту бебі-боксів на Сумщині поки немає. Про це розповіла заступниця директора департаменту соціального захисту населення області Людмила Мусіяка в інтерв’ю нашому журналісту. Як виглядають бебі бокси, читайте далі на sumy-future.
Який запас пакунків малюка?
На початок тижня мали запас: 1355 «пакунків малюка». За останні три місяці найбільшу кількість видали в вересні- 529, в жовтні – 481, у листопаді – 458. За грудень інформації поки немає, сказала вона. Людмила Мусіяка – заступниця директора департаменту соціального захисту населення області, говорить:
«Вистачає десь до середини лютого: залежно від пологового будинку чи пологового відділення. У когось їх, наприклад, і до березня вистачить, а в обласному перинатальному центрі – до середини січня».
Родині Мозгових видали «пакунок малюка» 29 листопада. Він важить кілька кілограмів, тому його отримав тато. Всі речі – для дівчинки Ангеліни, яка виписалася з мамою Яриною.
«Це дуже велика допомога. Із самого початку пропонували, можна було хоч в перші сутки забирать, просто ми так вирішили, тому що всім так зручно», – розповіла Ярина Мозгова.
У міському пологовому будинку в середньому видають до 160 «Пакунків малюка» на місяць.
«На даний час бебі-боксів у нас в достатній кількості. Отримує їх жінка одразу після пологів, на першу добу, або при виписці – як в них з транспортом», – розповідає старша медсестра неонатального відділення Юлія Ващенко.
За її словами, у пакунку речей для новонароджених на понад 3 тисячі гривень.
Півтора роки тому свій «Пакунок малюка» отримала і Євгенія Папушенко. Вона показує частину речей, які були в ньому, і розповідає, які речі сподобалися найбільше.
«У нас було покривало бавовняне, тепле, неважке, багато місця не займає у візочку дитячому, брязкальця, якими дитина дуже любила гратися. Був матрасик, який кладеться вниз, і, якщо бебі-бокс не заповнений, його можна використовувати як колиску. Був ще комплект речей, якості він нормальної, моя дитина носила, бавовна, колір унісекс», – розповідає Євгенія.
Вона також говорить, що їй стали у пригоді всі речі з пакунку. А на майбутнє залишилася велика ковдра, якою можна буде вкривати сина, коли він підросте.
Грошова виплата замість пакунку
Держава відмовиться від натуральної допомоги породіллям і замінить її на грошову виплату. Таке рішення 16 грудня, прийняв уряд. Замість пакунків породілля тепер отримуватимуть 5 тисяч гривень на картку, розповіла міністр соцполітики Марина Лазебна.
У держбюджеті на пакунок малюка є 1,2 мільярди гривень, сказала міністр. Гроші перераховуватимуть на спеціальну соціальну картку батькам, а ті самі вирішуватимуть, що їм потрібно купити, а що ні.
Молода матуся Євгенія Папушенко на таке говорить, що, якби мала вибір, то не обрала б гроші.
«Якщо стоїть питання: гроші чи бебі-бокс, то, наприклад, я вибрала б бебі-бокс Ним будеш користуватися, він у тебе буде, і для сімей, які не мають можливості купити багато своїй дитині, то бейбі-бокс – це реально спасіння», – переконана Євгенія.
Перші «Пакунки малюка» почали видавати породіллям при народженні дитини восени 2020 року. Оновлені бебі-бокси надійшли в область на початку вересня. У жовтні вартість одного пакунка становила дві з половиною тисячі гривень. Цього року в області на них планують витратити понад 33 мільйони гривень, які надійдуть субвенцією з державного бюджету.