Понеділок, 17 Червня, 2024

Незаконна реклама на зупинках громадського транспорту в Сумах

В Сумах розгорівся скандал навколо новеньких зупинок громадського транспорту. Громадські активісти заявляють, що реклама на зупинках розміщена без будь-якого дозволу. Натомість, міська влада проблеми не бачить. Журналіст нашого сайту sumy-future розбирався у ситуації.

Зупинки громадського транспорту у Сумах функціонують з порушеннями

Реклама на новеньких зупинках громадського транспорту в Сумах незаконна. Про це заявив член громадської ради при Сумському міськвиконкому Олексій Балагуровський. Він наголошує, робив запити у всі компетентні структури міської ради. Відповіді ж отримував однотипні: ніхто про цю рекламу нічого не знає, дозволів для її розміщення не надавали. Як ці реклами з’явилися на зупинках громадського транспорту, та хто за них відповідає? Невідомо. Складається враження, що будь-хто може рекламувати абсолютно будь-що тут. Олексій Балагуровський – член громадської ради при міськвиконкомі, говорить:

«Було декілька фактів виявлено, що ці реклами не мають під собою ніяких дозвільних документів, управління архітектури дозвільних документів не давало, реклама є абсолютно незаконною».

D:\рабочий стол\МістоОнлайн\2021\Без названия.jpg

Міська влада говорить: реклама законна!

Міська влада натомість наполягає, все законно. Ці зупинки побудували за бюджетні гроші. Стоять вони на балансі комунального підприємства Міськсвітло. Так само як і реклама на них. Проте сам міський голова про цю рекламу ніби-то нічого не знає, та раніше не чув мовляв, це підприємство займається, хай вони і розбираються що до чого. Олександр Лисенко – міський голова Сум, наполягає:

«У нас там Міськсвітло займається, вони там розміщують рекламу, хай вони за свій рахунок і миють, я не знаю, що там за реклама, але якщо це економить гроші нам як міському бюджету, то це дуже добре».

D:\рабочий стол\МістоОнлайн\2021\unnamed.jpg

Проблема глибша

Натомість архітектори пропонують дивитися вглиб проблеми. Справа навіть не тому, законна реклама чи ні. Це вже питання десяте. А от перш за все варто розібратися в тому, чи реклама під зупинки, чи навпаки: зупинки зробили як додаток до реклами. Бо ж рекламний бізнес – це дуже прибуткова сфера, натомість зупинки навпаки – треба постійно обслуговувати, витрачаючи гроші. За бюджетні кошти в Сумах побудували рекламні носії, які красиво оформили під зупинки, наголошує Олег Кривцов. Олег Кривцов – начальник Сумського обласного управління архітектури, говорить:

«У мене таке враження складається, що ці зупинки створили ще як додаткові місця для розміщення реклами, це моя думка, це має вигляд узаконеного рекламного лайтбоксу».

D:\рабочий стол\МістоОнлайн\2021\AF2E28CF-2156-43D0-932B-9A325C88648A.jpeg

Крім того, на цих зупинках, де розміщена реклама, за проектом мало б бути електронне табло для розкладу руху тролейбусів. Але в реальності його немає, на зупинках й досі висять роздруковані на принтері розклади руху комунального транспорту. До того ж, громадські активісти говорять: ряд підприємців хотіли за власний кошт мити та прибирати ці зупинки, натомість рекламувати свою продукцію, так би мовити по бартеру. Міська влада від такого відмовилась, то ж тепер на ці потреби витрачають кошти платників податків.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.