Наука та діяльність науковців займають не останнє місце в житті людей. Наукові винаходи є завжди доречними й одразу знаходять застосування на практиці. Більше на sumy-future.com.ua.
Дослідження Конотопського інституту
Чимало наукових досліджень проводиться у Конотопському інституті Сумського державного університету. У цьому закладі велика увага приділяється електроніці та автоматиці. У своїй роботі цей заклад використовує досвід науково-дослідного інституту «Автоматвуглерудпром», що протягом тривалого часу працював на базі «Червоного металіста». Співробітники підприємства стали викладачами інституту і продовжили дослідження, що стосуються безпеки шахт та добування вугілля, а також з безпекою роботи в тих шахтах, де під час видобутку виділяється метан разом з іншими небезпечними газами. Дослідження активно продовжуються. Навіть є винаходи, що вже запатентовані.
Яскравий приклад такого винаходу, що спрямований на забезпечення безпеки роботи шахтарів в умовах загазованості, є прилад «Полум’я – 1». Автор цього винаходу – талановитий викладач інституту в Конотопі Олександр Лєпіхов. Над винаходом команда вчених працювала п’ять років. Установка «Полум’я – 1» пройшла вдалі випробування та отримала патент. Новий прилад здатен погасили вибух до моменту його виникнення та перешкодити подальшому горінню метану у шахті.
Після початку повномасштабної війни та зупинення шахт попиту в Україні на прилад «Полум’я – 1» не має, проте ним цікавляться користувачі з країн Європи.
В одній із лабораторій Конотопського інституту розміщені 3D-принтери й кожний принтер постійно в роботі. Ці 3D-принтери унікальні самі по собі – студенти та викладачі закладу їх зібрали власноруч зі складових частин, що, своєю чергою, також були видруковані на інших 3D-принтерах. На приладах друкують деталі до машин з різних матеріалів.
Викладачі та студенти Конотопського інституту просто обожнюють науку. Сім винаходів, над якими працювали в закладі, вже запатентовані. Розробки загалом стосуються безпеки, автоматизації систем керування та інших важливих розділів. Деякі з винаходів є студентськими. Більшість викладачів мають науковий ступінь. Наукові дослідження команди результативні та займають гідне місце у науковій спільноті.
Класичний фаховий коледж – місце, де народжуються наукові таланти
Перспективним науковим осередком є класичний фаховий коледж Конотопського інституту. у цьому закладі працюють кандидати наук та аспіранти, що мають спеціалізації в різних галузях науки. Також у коледжі склалася своя наукова школа, якою керує кандидат педагогічних наук доцент Тетяна Гребеник.
Результати своїх досліджень викладачі коледжу викладають у наукових статтях та монографіях. Деякі з наукових праць були видані та використовуються як підручники для студентів. За 20 років існування Конотопського інституту побачило побачили світ 15 підручників, авторами яких є провідні науковці закладу. А це є вагомим внеском Конотопу у вищу освіту всієї України. Провідні науковці закладу мають нагороди та відзнаки обласної державної адміністрації.
Кожен рік у Конотопському інституті проводяться наукові практичні конференції. В рамках таких конференцій студенти та викладачі закладу розповідають про результати своїх наукових здобутків в економічній та управлінській науці, про нові досягнення в автоматиці та електроніці, про новаторські методи у педагогічній та природничих науках (фізиці, хімії та біології).
Більшість випускників коледжу продовжують навчання в Конотопському інституті Сумського державного університету та після його закінчення продовжують працювати над науковими дослідженнями у різних галузях.