Субота, 27 Квітня, 2024

У Сумах зупинять ліфти

У Сумах за рішенням суду до кінця квітня зупинять 161 ліфт. Позов до суду на організації з обслуговування подало управління Держпраці у Сумській області. Чому так трапилось та що робити мешканцям – журналіст нашого сайту sumy-future розкаже.

Ліфти, які у списку відключення

Будинок на вулиці Лермонтова, 13 – у списку відключення. Ліфти тут зупинили рік тому. Інна живе на сьомому поверсі. Інна – мешкає у будинку з відключеним ліфтом, говорить: «Кожен день носимо дитину з коляскою вгору-вниз. Дуже важко. Коляску папа нам зараз понесе, слава Богу, папа прийшов раніше, а так би мама сама несла».

Ліфт у будинку на проспекті Михайла Лушпи, 31 зупинили ще 12 березня. Попередження про це й досі висить на дверях підіймача. Сергій Кацов – голова ОСББ будинку 31 на пр. Михайла Лушпи, говорить: «Кілька разів ми збирались обговорювати ситуацію з ліфтом. Торік чи в позаминулому зверталися письмово, щоб нас взяли на чергу з ремонту ліфта.Тому зараз державі має бути соромно казати про те, що збирайте гроші на ремонт ваших ліфтів – це ваші проблеми».

D:\рабочий стол\МістоОнлайн\грудень 2021\718a994754771b99.jpg

Усі ці ліфти вимикають або вимкнули, бо їм 25 і більше років. Марина Сахно – юрист управління Держпраці у Сумській області, розповідає: «Судом прийняті рішення про заборону їх експлуатації на підставі виявлених інспекторами праці порушень, які становлять загрозу життю і здоров’ю людей».

Де відключать найбільше ліфтів

Найбільше – 142 ліфти – у підприємства «Сумитеплоенергоцентраль».За словами директора комунального підприємства Євгена Скоробагатського, рішення суду оскаржують в апеляції. Євген Скоробагатський – директор КП «Сумитеплоенергоцентраль», говорить: «Деякі ліфти потребують капітального ремонту і потрібно ремонтувати ці ліфти не на чотири роки, а робити планову модернізацію і давати дозвіл на 25 років. Вже давно пора модернізувати ці ліфти».

Наразі мешканці 61 будинку подали заяви на ремонт ліфтів за програмою 90/10. Де з міського бюджету виділяють 90% грошей.Там  відремонтувати близько 100 ліфтів. На це потрібно – близько 80 млн гривень.Поки ж, за словами директора «Сумитеплоенергоцентраль», планують за заявками мешканців робити експертизу ліфтів та, якщо виявлятимуть незначні недоліки, – їх усуватимуть за кошти, які є на рахунку будинку. 

Вартість заміни одного ліфта – до 800 тисяч гривень. Загалом потрібно майже 50 мільйонів гривень. І на думку комунальників, сплатити цю суму мають самі ж мешканці. Натомість представники ОСББ заперечують. Адже в місті є спеціальна програма капітального ремонту ліфтів. Згідно неї, 90% коштів на заміну або ремонт ліфтового господарства має виділяти міський бюджет.

Тим часом під керівництвом прокуратури області триває кримінальне провадження. Керівництво департаменту інфраструктури звинувачують у привласненні майже 35 мільйонів гривень. На ці кошти ремонт 180 підйомників відбувся лише на паперах.

Нині практично всі з них вважаються аварійними. А в січні минулого року в одному з таких відремонтованих ліфтів на смерть затисло візочок із немовлям. Справа досі знаходиться в суді.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.