У житловому будинку у Сумах дірявий дах, а в квартирах мешканців тече вода по стелі та стінах. Люди звернулися до обслуговуючої організації за допомогою, але там грошей немає. Натомість правозахисники говорять: такі обслуговуючі організації ніхто з сумчан не обирав, тому збирають гроші вони незаконно. Журналіст нашого сайту розбирався у ситуації детальніше sumy-future.com.ua.
Люди потерпають через дірявий дах у будинку
Раїса Григорівна мешкає у панельній «хрущівці» у Сумах. Жінка жаліється, мовляв через дірявий дах лише й встигає, що носити тазики по квартирі. Раїса Григорівна – мешкає у будинку з дірявим дахом, говорить: «Тазики тягаю по всій квартирі, вже не молода, а це як виявилось, складно. Як ідуть дощі, то тече звідусюди. Якщо не буду ставити тазки, то буде вся постіль мокра і всі стіни мокрі, і вся квартира!».
Пенсіонерка Раїса Петрівна так живе уже рік у будинку номер сімдесят по вул. Ярослава Мудрого в Сумах. Через дірявий дах вимушена кожен день розставляти тазки, аби не затопити нижні поверхи. А от її сусідка Антоніна Сергіївна дощ бачить не лише на вулиці, він у неї і у квартирі йде. Антоніна Сергіївна – мешкає у будинку з дірявим дахом, говорить: «Як дощ іде на вулиці, то в мене від іде в квартирі. Я не знаю, як з ним боротися, вже нічого не рятує. Від цієї вологи з’явилася пліснява. Не можу дихати від цього нормально, аж в горлі дере».
У обслуговуючої організації немає грошей допомогти людям
У цьому будинку живе близько двохсот людей. Більшість – пенсіонери. За квартиру платять регулярно, боргів не мають. Проблеми з дахом будинку почалися ще навесні, коли буря стала причиною пошкодження покриття даху. То ж, за допомогою люди вимушені були звернутися до ЖЕКу. Але там відповідь була коротка: грошей немає. Юрій Тарасович – мешкає у будинку з дірявим дахом, говорить: «Руки розвели, говорять: ми вам нічого не зробимо, у нас не вистачає на це грошей. А де діваються гроші? За квартиру ми платимо регулярно. Чому вони зникають у повітрі?».
Після нашого дзвінка до керуючої компанії, людям пообіцяли допомогти. Але, кажуть, треба чекати. Представниця керуючої компанії запевнила, що зроблять людям покрівлю, але не раніше, ніж в квітні місяці. Бо зараз, мовляв, осінь і сезон дощів, тому ніхто ремонтувати не буде.
Проблема глибша
Правозахисники говорять, що у Сумах ЖЕКи ніхто з мешканців не обирав. Їм їх просто назначили згори. І вони, почасти, крім того що збирають гроші з людей, нічим їм не допомагають. Олександр Соколов – правозахисник, говорить: «Більшість будинків обслуговують ЖЕКи, які ніхто з мешканців не обирав. Їх просто призначила міська влада. Призначають ті ЖЕКи, які вигідні міській владі, от і все. На яких підставах вони збирають гроші? Цього ніхто не знає».
Також юристи говорять, щоб змінити ситуацію, треба перш за все пояснювати людям їх права, а далі – кардинально міняти законодавство. А поки сумчани є заручниками можновладців. Ситуація така, що лише ті ЖЕКи працюють, на чиїй території є депутат, лояльний до влади.