П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Їстівні пакети, стаканчики для кави і мармеладні соломинки для коктейлів роблять у Сумах

Сумський вчений винайшов пакети та посуд які можна їсти. Крім того, роблять їх з екологічно безпечних матеріалів, то ж розкладаються у землі вони не довше за звичайну їжу. Далі на sumy-future.

Винахідник з Сум і їстівні пакети

Сумчанин Дмитро Бідюк першим в Україні винайшов одноразовий екологічно безпечний пакет, який  можна вживати в їжу. На смак він як звичайна лапша. Зроблений з полісахаридів. Дмитро каже, їстівний пакет винайшов, коли намагався зробити екоаналог звичайних поліетиленових пакетів. До речі, за міцністю, його винахід не поступається звичайному пакету. Дмитро Бідюк зараз працює доцентом  кафедри технології харчування СНАУ. Винахідник говорить, що зараз працює над тим, аби зробити ці пакети різних форм саме для транспортування продуктів, а не для їх зберігання.

Стаканчики для кави

Втім, пакети  не єдине чим займається науковець. Він також винайшов білкові стаканчики для кави та мармеладні соломинки для коктейлів. Екологічний посуд – це світовий тренд, роблять його з різних матеріалів. Втім, наш, український, зі спеціального тіста, вважається найдосконалішим

Дмитро Бідюк розповідає як відбувається сам процес. Спочатку він бере форму, випікає стакан і за рахунок спеціального складу отримує посуд, який можна безпечно використовувати і не боятися обпіктись або розлити напій.

Боротьба за екологію

Їстівний  склад – не найважливіше у винаході. Посуд та пакети з таких матеріалів розкладаються у землі не довше звичайної їжи! Три тижні потрібно, аби повністю розклався такий стаканчик для кави, а пакету щоб зникнути потрібно ще менше – десять днів

Шен – студент з Китаю, у Сумах він навчається на хіміка. Він допомагає Дмитру створювати їстівний посуд. Говорить, що ці заняття дуже цікаві. Вчитель показує йому як створювати їстівний посуд. І його дуже надихає той факт, що цей посуд зможе врятувати природу від забруднення.

Вихід на міжнародний рівень

Свої винаходи «смачнотари» сумські вчені показували вже  у Копенгагені в Данії на світовому конкурсі стартапів. Науковця вже переманювали до себе великі світові корпорації, але працювати та жити він хоче лише в Україні.

Ідеї для стартапів

Хоча, їстівний посуд  не користується зараз шаленою популярністю, супермаркети і магазини майже не замовляють собі в асортимент таку продукцію. Але, світова боротьба за екологію показала, що суспільство змінюється дуже стрімко і вже через 5-10 років використання в їжу їстівного посуду буде більш популярною.

Скільки можна заробити? На питання, скільки грошей можна заробити в такому бізнесі, вам ніхто не відповість. Рівень прибутку від виробництва харчових приладів наприклад у тій самій «Піднебесній» хитається  на рівні 7-15%. Для того, щоб бізнес процвітав, вам потрібно постійно вкладатися в першу чергу грошима у рекламу та інші маркетингові заходи. Крім того, якість страв має відповідати основним вимогам: їстівні, прості у використанні, стійкі до певної температури та низького фізичного впливу, особливо продукт не повинен деформуватися під час транспортування та вживання їжі. Всі прогнози кажуть, що звісно буде велика кількість споживачів, які захочуть купувати їстівні страви, які ви виробляєте і будуть приносити  вам достатній дохід.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.