Субота, 27 Квітня, 2024

Аварійний басейн школи в Сумах

Аварійна недобудова басейну школи в Сумах загрожує школярам. Діти які кожен день ходять на навчання повз стіни, які просто обсипаються, ризикують отримати серйозні травми. Журналіст нашого сайту розкаже про ситуацію більше sumy-future.com.ua.

Загальноосвітня школа номер 24 у Сумах пережила багато чого. З опаленням проблеми десятиліттями, то ж зима була справжнім випробуванням як для школярів, так і для вчителів. Але зараз навчальний заклад по праву міг би вважатися показовим. За останні два роки тут зробили чимало. Директор навчального закладу говорить, цієї зими вперше за тридцять років тут не замерзнуть діти. Тетяна Бондаренко – директор сумської ЗОШ №24, говорить: « В цьому році у нас відремонтовано капітально чотири блоки, замінена покрівля, всі вікна, всі двері, також замінена витяжка по всій школі. Багато чого зроблено насправді».

D:\рабочий стол\МістоОнлайн\2021\dsc02002.jpg

Школу відремонтували, а басейн забули

Втім, головну проблему так і не вирішили. Цей навчальний заклад побудований 1990 року. І з того часу і по сьогодні поряд зі школою – недобудований басейн, який з роками стає небезпечним для перехожих. Він як чемодан без ручки, і не викинеш, і з собою не візьмеш. Хотіли вже і в оренду віддати, і навіть знести, але по нормам безпеки цього робити не можна. То ж, дорога, якою учні щодня ходять на навчання,перетворилася на гру на виживання, тут є великий ризик отримати травму, бо цегла падає прямо на доріжку, по якій крокують школярі.

Тут мав бути один з небагатьох шкільних басейнів у місті

Про те, що єдиний шкільний басейн на весь мікрорайон таки добудують, вже ніхто і не мріє. Тут немає ні води, ні світла, ні жодних комунікацій. Реконструкція коштуватиме стільки, скільки б коштував побудований з нуля басейн. Наразі питання в іншому – що робити з будівлею, у якої не лише тече дах і просідає фундамент, а яка з часом просто ризикує обвалитися. Олексій Балагуровський – громадський активіст, говорить: «Вийшло так, що на загальну будівлю школи гроші виділили, а на басейн грошей немає, це призвело до того, що стіни починають руйнуватися, вся будівля приходить в негідність і стала аварійною».

Влада розводить руками

Громадські активісти вже не перший рік намагаються добитись від міської влади відповіді: що робити з проблемою, яка стає реальною загрозою. Чиновники спочатку відповідали завуальовано, залишаючи надію на вирішення проблеми. Володимир Войтенко – перший заступник міського голови Сум, говорив раніше: «Ви самі розумієте, фінансування в нас дуже обмежено, ми вирішуємо в першу чергу нагальні потреби».

Але з часом відповіді стали короткі та ясні. Олександр Лисенко – міський голова Сум,тепер прямо заявляє: «З басейном 24 школи поки нічого робити не будемо, не на часі».

Відтак, батькам дітей залишається сподіватися на те, що «поки нічого» з їх дітьми, які ходять до красивої і сучасної школи небезпечною дорогою, не станеться. Батьківський комітет, до речі, регулярно піднімає питання безпеки дітей у зв’язку з аварійним станом будівлі басейну, але поки безрезультатно.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.